abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    26.12. 18:44 | Komunita

    Od soboty do úterý probíhá v Hamburku konference 39C3 (Chaos Communication Congress) věnovaná také počítačové bezpečnosti nebo hardwaru. Program (jiná verze) slibuje řadu zajímavých přednášek. Streamy a záznamy budou k dispozici na media.ccc.de.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.12. 13:22 | Zajímavý software

    Byl představen nový Xserver Phoenix, kompletně od nuly vyvíjený v programovacím jazyce Zig. Projekt Phoenix si klade za cíl být moderní alternativou k X.Org serveru.

    🇨🇽 | Komentářů: 7
    26.12. 13:11 | Nová verze

    XLibre Xserver byl 21. prosince vydán ve verzi 25.1.0, 'winter solstice release'. Od založení tohoto forku X.Org serveru se jedná o vůbec první novou minor verzi (inkrementovalo se to druhé číslo v číselném kódu verze).

    🇨🇽 | Komentářů: 0
    26.12. 03:33 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.3. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.12. 14:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0.0 programovacího jazyka Ruby (Wikipedie). S Ruby Box a ZJIT. Ruby lze vyzkoušet na webové stránce TryRuby. U příležitosti 30. narozenin, první veřejná verze Ruby 0.95 byla oznámena 21. prosince 1995, proběhl redesign webových stránek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.12. 02:11 | Komunita

    Všem čtenářkám a čtenářům AbcLinuxu krásné Vánoce.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.12. 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). S kódovým názvem Echo. Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 18:33 | Nová verze

    Vývojáři postmarketOS vydali verzi 25.12 tohoto před osmi lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell on Mobile, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 13:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.41.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.5 (novinky) skriptovacího jazyka Lua (Wikipedie). Po pěti a půl letech od vydání verze 5.4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (35%)
     (1%)
     (20%)
     (1%)
     (1%)
     (1%)
     (12%)
     (12%)
     (15%)
    Celkem 161 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 24.12. 15:29
    Rozcestník

    Dotaz: Velke pismena s diakrition v X

    Lukáš Benda avatar 23.3.2007 13:28 Lukáš Benda | skóre: 12 | blog: benBlog | Štítina
    Velke pismena s diakrition v X
    Přečteno: 193×
    Mam problem s klavesnici v X. Nejde mi napsat velke Š, Č atp. prostě nic na co je potřeba "Dead keys". Kdyz chci napsat pismeno Š (Shift + ˇ, S), ziskam jenom S, prvni klavesova kombinace nic neudela a druha napise pismeno S. Takze je zjevne ze najekym zpusobem ty X-ka registruji, ze Shift + ˇ je mrtva kombinace, ale pak uz nemodifikuji nasledujici pismeno.

    Distribuce je Gentoo x86, jinak spravuju dalsi tri pocitace s gentoo a ani na jednom tenhle problem nemam (dokonce se stejnou HW konfiguraci), takze jsem proste musel udelat chybu (asi v nastaveni).

    Jinak v konzoli mi to funguje bez problemu (mam slang i ncurse a vsechno skompilovane s podporou unicode, i flag cjk mam zapnuty.)

    Prekompiloval jsem komplet X-ka ale nepomohlo to. Takze bych rekl, ze to bude nejak blbe nastaveny xorg, ale fakt nejsem schopen najit kde by mohla byt chyba.

    Prosimvas, poradte mi (klidne i zdanlive nesouvisejici veci), potrebuju se hnout z mista. Za kazdy podnet budu vdecny.
    Google bomba: benzin blog

    Odpovědi

    23.3.2007 14:24 DNA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Velke pismena s diakrition v X
    já mám v xorg.conf:
    Section "InputDevice"
            Identifier      "Generic Keyboard"
            Driver          "kbd"
            Option          "CoreKeyboard"
            Option          "XkbRules"      "xorg"
            Option          "XkbModel"      "pc105"
            Option          "XkbLayout"     "cz"
    EndSection
    
    
    Lukáš Benda avatar 23.3.2007 15:14 Lukáš Benda | skóre: 12 | blog: benBlog | Štítina
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Velke pismena s diakrition v X
    Tak v tomhle to mame stejne :(, chyba je zakopana nekde jinde. Tohle je chybove hlaseni ktere mi vrati startx (ale xka se rozjedou).

    The XKEYBOARD keymap compiler (xkbcomp) reports: > Warning: Type "ONE_LEVEL" has 1 levels, but <RALT> has 2 symbols > Ignoring extra symbols Errors from xkbcomp are not fatal to the X server Warning: locale not supported by C library, locale unchanged Warning: locale not supported by C library, locale unchanged Warning: locale not supported by C library, locale unchanged Warning: locale not supported by C library, locale unchanged
    Google bomba: benzin blog
    Lukáš Benda avatar 23.3.2007 15:15 Lukáš Benda | skóre: 12 | blog: benBlog | Štítina
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Velke pismena s diakrition v X
    The XKEYBOARD keymap compiler (xkbcomp) reports:
    > Warning:          Type "ONE_LEVEL" has 1 levels, but <RALT> has 2 symbols
    >                   Ignoring extra symbols
    Errors from xkbcomp are not fatal to the X server
    Warning: locale not supported by C library, locale unchanged
    Warning: locale not supported by C library, locale unchanged
    Warning: locale not supported by C library, locale unchanged
    Warning: locale not supported by C library, locale unchange
    Google bomba: benzin blog

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.