abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    16.8. 01:00 | Komunita

    Debian dnes slaví 32 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    15.8. 17:44 | IT novinky

    Policisté zadrželi odsouzeného drogového dealera Tomáše Jiřikovského, který daroval ministerstvu spravedlnosti za tehdejšího ministra Pavla Blažka (ODS) bitcoiny v miliardové hodnotě, a zajistili i darovanou kryproměnu. Zadržení Jiřikovského může být podle ministerstva důležité k rozuzlení kauzy, která vypukla koncem května a vedla ke konci Blažka. Zajištění daru podle úřadu potvrzuje závěry dříve publikovaných právních

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    15.8. 13:44 | IT novinky

    Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa jedná o možném převzetí podílu ve výrobci čipů Intel. Agentuře Bloomberg to řekly zdroje obeznámené se situací. Akcie Intelu v reakci na tuto zprávu výrazně posílily. Trump minulý týden označil Tana za konfliktní osobu, a to kvůli jeho vazbám na čínské společnosti, čímž vyvolal nejistotu ohledně dlouholetého úsilí Intelu o obrat v hospodaření. Po pondělní schůzce však prezident o šéfovi Intelu hovořil příznivě.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    15.8. 05:44 | IT novinky

    Společnost Purism stojící za linuxovými telefony a počítači Librem má nově v nabídce postkvantový šifrátor Librem PQC Encryptor.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    14.8. 18:00 | Nová verze

    VirtualBox, tj. multiplatformní virtualizační software, byl vydán v nové verzi 7.2. Přehled novinek v Changelogu. Vypíchnou lze vylepšené GUI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.8. 14:11 | IT novinky

    Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. V březnu spustil předprodej hodinek Pebble Time 2 (tenkrát ještě pod názvem Core Time 2) za 225 dolarů s dodáním v prosinci. Včera představil jejich konečný vzhled (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 31
    14.8. 12:44 | Zajímavý software

    Byla oznámena nativní podpora protokolu ACME (Automated Certificate Management Environment) ve webovém serveru a reverzní proxy NGINX. Modul nginx-acme je zatím v preview verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    14.8. 12:22 | Nová verze

    Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.8. 11:55 | IT novinky

    Společnost Perplexity AI působící v oblasti umělé inteligence (AI) podala nevyžádanou nabídku na převzetí webového prohlížeče Chrome internetové firmy Google za 34,5 miliardy dolarů (zhruba 723 miliard Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters. Upozornila, že výše nabídky výrazně převyšuje hodnotu firmy Perplexity. Společnost Google se podle ní k nabídce zatím nevyjádřila.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    13.8. 04:33 | Bezpečnostní upozornění

    Intel vydal 34 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20250812 mikrokódů pro své procesory řešící 6 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (52%)
     (19%)
     (4%)
     (5%)
     (2%)
     (1%)
     (1%)
     (17%)
    Celkem 408 hlasů
     Komentářů: 23, poslední 4.8. 13:01
    Rozcestník

    Dotaz: php a vzdalene spusteny skript

    28.4.2007 23:06 dik
    php a vzdalene spusteny skript
    Přečteno: 308×
    Ahoj, rad bych pro me mene zkusene kolegy vytvoril v php www rozhrani, pres ktere by mohli spoustet na nasich serverech trivialni bash skripty.(napr. spusteni zalohy,update datovych souboru atd..) Nechci pouzit ssh a o bezpecnost mi primarne nejde. Napadlo me na cilove masiny povesit netcat ,ktery by poslouchal na urcitem portu a pres php na nej vzdalene zapisovat. Situace: php vzdalene zapise na port treba "backup" a netcat text preda vstupnimu bash skriptu ,ktery spusti zalohovaci skript. Na tomto reseni mi vadi to,ze neznam zpetnou vazbu.(ok/false). Jako dalsi reseni me napadlo spoustet cgi skript pres apache a predat mu promenou pres get metodu.Zpetnou vazbu bych byl schopen zjistit pres echo skriptu ,ale na tomto reseni se mi nelibi, ze i na malem servriku budu muset provozovat apache. Co vy na to? Napada vas lepsi reseni? diky, dik

    Odpovědi

    29.4.2007 00:25 Messa | skóre: 39 | blog: Messa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: php a vzdalene spusteny skript
    Takže www rozhraní chcete mít na jiném stroji, než na kterém se bude provádět ona operace (záloha, update...).

    Ten zálohovací skript může zpětnou vazbu předat třeba do databáze nebo do souboru (přes FTP, NFS,...).
    29.4.2007 20:45 dik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: php a vzdalene spusteny skript
    ..jasan. Na jedne centralni masine pobezi www rozhrani v php , na kterem budou spolupracovnici "vyklikavat" jednotlive ulohy. Zpetna vazba (ok/false) a okamzita odezva je dulezita,proto take nemuzu resit spousteni napr. pres databazi. No a pak mam hafo malych servriku kde bezi routovani a max. jedna sluzba navic.Na serverech mam vytvorene skripty,ktere potrebuji spoustet z jiz predem zmineneho www rozhrani. Pridavani acountu ,pripadne instalace apache mi pripada na servriky zbytecna a "mocna". dik
    29.4.2007 22:34 Messa | skóre: 39 | blog: Messa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: php a vzdalene spusteny skript
    Můžete to řešit netcatem celé. "backup" sem výsledky tam. Když backup poběží třeba pět minut, web skript na to bude čekat a spojení s browserem se mezitím rozpadne, bude problém.

    Já nemyslel spouštění přes databázi, jen ukládání výsledků do databáze. Prostě nějaký způsob, jak to z toho vzdáleného serveru dostat k web aplikaci.

    Také by to šlo řešit tak, že se web skript přihlásí na dotyčný server přes SSH a spustí ten příkaz. Tam tu reakci také můžete mít ihned a nemusíte čarovat s netcatem. To má ovšem stejné nevýhody jako řešení z prvního odstavce. Spojení přes SSH lze ale vyřešit programem (skriptem) spuštěného z PHP skriptu, ten pak může běžet jakkoli dlouho a po vykonání úkolu zapsat někam výsledek (opět soubor, databáze, ...). Tam to pak PHP web skript může přečíst a zobrazit.

    Nezapomeňte že HTTP požadavky proudí od klienta (browseru) k serveru, ne obráceně. Problém okamžité odezvy řeší třeba webchaty neustálým refreshováním v několikasekundovém intervalu.
    29.4.2007 10:58 azurIt | skóre: 34 | blog: zatial_bez_mena
    Rozbalit Rozbalit vše Re: php a vzdalene spusteny skript
    mozes to este urobit cez FastCGI, funguje na baze klient-server.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.