Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
tcp_outgoing_address 193.179.204.240Nyní mají všichni veřejnou, za kterou NATuji. Vše funguje. Když chci ale nastavit jinou veřejnou IP uživateli
acl zidane src 10.152.45.3 tcp_outgoing_address 193.179.204.242 zidane tcp_outgoing_address 193.179.204.240tak to nefunguje :( S chybou, že nemůže vytvořit tcp socket. Nevíte prosím, jak uživateli přidělit veřejnou IP i na portu 80, který jde přes squida?
tcp_outgoing_address
můžete nastavit pouze IP adresu, která patří počítači, na kterém běží Squid. Slouží to pro případ, že má počítač více IP adres, pak se tímto způsobem dá určit, která se bude používat pro odchozí spojení. Asi jediná rozumná možnost, jak tohle udělat, by byla přidělit počítači se Squidem hodně IP adres z nějaké vnitřní sítě, ty používat pro požadavky jednotlivých klientů (pokud tedy tcp_outgoing_address
funguje spolu s acl), a ty pak na routeru SNATovat na ty veřejné IP adresy. Což je ale trochu divoké řešení.
Můžete ale použít konfigurační volbu forwarded_for on
, Squid pak bude přidávat do HTTP požadavků hlavičku X-Forwarded-For: 192.1.2.3
(s IP adresou klienta). Pokud nějaký server potřebuje znát "parvou identitu" klienta, může si jí zjistit z této hlavičky.
tcp_outgoing_address
slouží pro výběr IP adresy (resp. rozhraní) odchozích požadavků v případě, že je k dispozici více IP adres. Nebylo to zamýšleno k tomu, aby se IP adresa měnila pro každý požadavek.
Jak jinak řešíte veřejné ip přes squida?Zeptám se jinak. Co chcete na veřejné IP přes Squid řešit? It just works
X-Forwarded-For
. Co chcete víc?
Nasadil jsem squid, abych ušetřil nějaký ten traffic a zároveň nastavil logování, kvůli jednomu debilnímu zákonu :(Mohu se zeptat kvůli kterému zákonu ? Nějak jsem to asi prošvih...
X-Forwarded-For
, kde je uvedena IP adresa původního počítače. Vámi použitý server zřejmě tuto hlavičku využívá a zobrazí IP adresu z ní, pokud je přítomna. Podívejte se na volbu forwarded_for.
Jinak váš dotaz nemá mnoho společného s původním dotazem a bylo by bývalo lepší založit nový dotaz.
Tiskni
Sdílej: