abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:33 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.8.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:22 | IT novinky

    Herní studio Hangar 13 vydalo novou Mafii. Mafia: Domovina je zasazena do krutého sicilského podsvětí na začátku 20. století. Na ProtonDB je zatím bez záznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | IT novinky

    Operátor O2 má opět problémy. Jako omluvu za pondělní zhoršenou dostupnost služeb dal všem zákazníkům poukaz v hodnotě 300 Kč na nákup telefonu nebo příslušenství.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 05:55 | IT novinky

    Společnost OpenAI představila GPT-5 (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) červencová aktualizace aneb nová verze 1.103 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.103 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.8. 17:33 | IT novinky

    Americký prezident Donald Trump vyzval nového generálního ředitele firmy na výrobu čipů Intel, aby odstoupil. Prezident to zdůvodnil vazbami nového šéfa Lip-Bu Tana na čínské firmy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    7.8. 16:55 | Nová verze

    Bylo vydáno Ubuntu 24.04.3 LTS, tj. třetí opravné vydání Ubuntu 24.04 LTS s kódovým názvem Noble Numbat. Přehled novinek a oprav na Discourse.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.8. 16:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.89.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.8. 12:22 | IT novinky

    Americká technologická společnost Apple uskuteční v USA další investice ve výši sta miliard dolarů (2,1 bilionu korun). Oznámil to ve středu šéf firmy Tim Cook při setkání v Bílém domě s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Trump zároveň oznámil záměr zavést stoprocentní clo na polovodiče z dovozu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    7.8. 04:55 | Nová verze

    Zálohovací server Proxmox Backup Server byl vydán v nové stabilní verzi 4.0. Založen je na Debianu 13 Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (47%)
     (20%)
     (4%)
     (5%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (18%)
    Celkem 313 hlasů
     Komentářů: 23, poslední 4.8. 13:01
    Rozcestník

    Dotaz: Jak odeslat poštu z Outlooku do internetu přes SMTP 100% bezpečně?

    15.8.2007 19:52 acerot
    Jak odeslat poštu z Outlooku do internetu přes SMTP 100% bezpečně?
    Přečteno: 448×
    Chápu, že 100% bezpečnosti nedosáhnu nikdy, ale aspoň se jí přiblížit co nejvíc.
    Rozumím jenom nečemu, takže kdybych říkal nesmysly, nemilosrdně mě zpražte.
    Pro mě sou odeslání pošty 2 věci:
    1) login a password (přihlášení k SMTP serveru)
    2) zpráva (předmět, tělo, přílohy)
    Nerozumím bezpečnosti bodu 1). Pokud po mně vyžaduje konkrétně například smtp.gmail.com autentizaci a já mám v Outlooku vypnuto SPA (Přihlašovat se zabezpečeným ověřováním hesla - nevím, jak to přesně funguje!) a u SMTP zapnuto SSL na portu 465, tak jak můj login a password ke googlu letí? Napřed se SSL-kem vytvoří šifrovanej kanál a pak si předají login, password a nakonec i poštovní zprávu nebo se napřed pošle login a password jako prostej text a když google zjistí, že sem to vopravdu já, tak teprve pak se vytvoří SSL kanál a pošle se zpráva?
    Jde mi o to, že se chci chránit proti zachytávání paketů na naší LANce, takže chci vědět, kdy a v jaké formě login a password z mýho kompu do sítě odchází. To, že se i odchycený zašifrovaný informace dají crackery rozbít teď nechme stranou.
    Mám poštu na seznam.cz a v Outlooku mam nastaveny přijímání na pop3.seznam.cz přes SSL na portu 995 a odesílání přes smtp.gmail.com přes SSL na portu 465 a rád bych věděl, zda jsem pro bezpečnost svý pošty udělal maximum. Díky.
    PS: a jak vlastně funguje to SPA?

    Odpovědi

    Michal Fecko avatar 15.8.2007 19:56 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak odeslat poštu z Outlooku do internetu přes SMTP 100% bezpečně?
    Citim velmi skore zamknutie tejto otazky.
    15.8.2007 20:01 Acerot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak odeslat poštu z Outlooku do internetu přes SMTP 100% bezpečně?
    Tak teď sem mimo? Sem tu dnes poprvé. Koukám, že je něco špatně, ale vůbec netuším co :-O Co znamená, že "cítíš velmi brzké zamčení otázky"?
    H0ax avatar 15.8.2007 20:04 H0ax | skóre: 36 | blog: Odnikud_nikam
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak odeslat poštu z Outlooku do internetu přes SMTP 100% bezpečně?
    To znamená, že nikde nevidí souvislost s linuxem na linuxovém portále :-)
    uid=0(root) gid=0(root) skupiny=0(root)
    15.8.2007 20:17 Acerot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak odeslat poštu z Outlooku do internetu přes SMTP 100% bezpečně?
    Jo ták. To máš pravdu, to se omlouvám. Já chvilku googlil, pak mě to hodilo na nějaký příspěvky sem, viděl sem, že se tu zasvěceně mluví o SMTP SSL atd., tak sem sem hned bez rozmyslu hodil dotaz. Ještě jednou sorry...
    Michal Fecko avatar 15.8.2007 20:20 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak odeslat poštu z Outlooku do internetu přes SMTP 100% bezpečně?
    Aaale v pohode, ja len som si povzdychol, kym to nebolo zamknute, ono suvis to s Linuxom ma, aj ked strasne okrajovy a tu su admini nabruseni (v dobrom) na OT (offtopic) temy.
    Josef Kufner avatar 15.8.2007 20:08 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak odeslat poštu z Outlooku do internetu přes SMTP 100% bezpečně?
    Samozřejmě, že se nejprve vytvoří šifrované spojení pomocí SSL a pak teprve se začnou přenášet data. Heslo je obvykle na celé mailové komunikaci to nejcenější, takže by nemělo smysl to dělat naopak -- vlastně by to tak i bylo složitější.

    To zabezpečené ověřování hesla je o tom, že se při nešifrovaném spojení heslo nepřenáší, ale jen se ověří, že ho ten druhý má stejné. Samozřejmě toto lze udělat i při šifrovaném spojení.

    Zkus se podívat jak vypadá síťová komunikace obecně a pak ti bude jasné, že SSL je prostě jen jedna vrstva navíc.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    15.8.2007 20:13 Acerot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak odeslat poštu z Outlooku do internetu přes SMTP 100% bezpečně?
    Díky za info! Du študovat síťovou komunikaci...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.