Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.8.
Herní studio Hangar 13 vydalo novou Mafii. Mafia: Domovina je zasazena do krutého sicilského podsvětí na začátku 20. století. Na ProtonDB je zatím bez záznamu.
Operátor O2 má opět problémy. Jako omluvu za pondělní zhoršenou dostupnost služeb dal všem zákazníkům poukaz v hodnotě 300 Kč na nákup telefonu nebo příslušenství.
Společnost OpenAI představila GPT-5 (YouTube).
Byla vydána (𝕏) červencová aktualizace aneb nová verze 1.103 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.103 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Americký prezident Donald Trump vyzval nového generálního ředitele firmy na výrobu čipů Intel, aby odstoupil. Prezident to zdůvodnil vazbami nového šéfa Lip-Bu Tana na čínské firmy.
Bylo vydáno Ubuntu 24.04.3 LTS, tj. třetí opravné vydání Ubuntu 24.04 LTS s kódovým názvem Noble Numbat. Přehled novinek a oprav na Discourse.
Byla vydána verze 1.89.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Americká technologická společnost Apple uskuteční v USA další investice ve výši sta miliard dolarů (2,1 bilionu korun). Oznámil to ve středu šéf firmy Tim Cook při setkání v Bílém domě s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Trump zároveň oznámil záměr zavést stoprocentní clo na polovodiče z dovozu.
Zálohovací server Proxmox Backup Server byl vydán v nové stabilní verzi 4.0. Založen je na Debianu 13 Trixie.
/etc/init.d
a symlinky do správného rc?.d
... Gentooisti by ještě mohli /etc/conf.d/local.stop
.
Nj, je to vlastně v titulku, že :) Tak pak platí první odpověď, skript docize len upresnim do rc0.d a rc6.d, dik za nakopnutie/etc/init.d
a symlinky do správnéhorc?.d
... Gentooisti by ještě mohli/etc/conf.d/local.stop
.
/etc/rc6.d/S98sync
funguje?
beast:/home/feco# /etc/rc6.d/S98sync Synchronizing documents & work... Synchronizing system settings...
je v tom skripte umiestnene sleep 2 po kazdej akcii aby som to zbadal pri reboote/halte... skript:
#!/bin/sh echo "Synchronizing documents & work..." sleep 2 rsync -av /home/feco/doc /home/backup/daily/feco > /home/backup/_logs/feco_doc.log rsync -av /home/feco/work /home/backup/daily/feco > /home/backup/_logs/feco_work.log echo "Synchronizing system settings..." sleep 2 rsync -av /etc /home/backup/daily/system > /home/backup/_logs/system.log
PATH=/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin
.
\etc\init.d\sync.sh
a voilá... funguje to aj pri restarte aj pri halte - aj ked ma mrzi ze sa mi nepodrilo vytvorit to cez vlastny "reboot/halt" skript...
update-rc.d
(pod rootem).
Možná by ty skripty bylo lepší spouštět po spuštění a ne při vypnutí
mozem poprosit aspon 2 dovody pre spustenie pri starte nez pri vypnuti?
kill
u Ono záleží na stylu používání toho počítače. Já mám zálohování notebooku nastavené v cronu na 1 hodinu noční každý denTak mam na serveri, ten cele dni nic nerobi, iba bezi
Pokud počítač ráno zapne a večer vypne, je asi lepší při vypínání spustit zálohování a to že se bude počítač vypínat třeba půl hodiny už nevadí. Pokud by to měl ráno při bootu, tak je to poněkud otravné...Presne tak som to myslel, nech mi pracu synchronizuje aj hodinu, ja uz idem spat
Tiskni
Sdílej: