Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Jedna vec je, ze PCMCIA bezi, dalsia, ze sa zaviedol ovladac karty, takze vznikne aj eth interface.
To ale neznamena, ze aj dany ovladac naozaj funguje. Preto nejde siet.
Uz je to davnejsie co som rozbehaval jednu PCMCIA sietovku, ale na novsom notebooku, novsom jadre a na inej distribucii (gentoo a ubuntu), takze som pouzil pcmciautils, namiesto cardmgr (pcmcia-cs). Kedze pouzivas 2.6.9 jadro, ti to nepomoze
Skus napisat zhruba konfiguraciu notebooku - mozno bude ovela jednoduchsie pouzit nejaku novsiu distibuciu...Pripadne rok vyroby.
Okrem toho skus poslat output z "lspci" - ako ti kartu najde.
Mozno bude najjednoduchsie prejst na vyssie jadro (nemusis hned kompilovat - staci vykradnut live CD, povedzme knoppixu, okopcit jadro a /lib/modules/kernel-version a mas funkcne jadro aj s modulmi a vysoku pravdepodobnost, ze ti skoro vsetko hned pojde (mozno aj ta karta)
Este jedna vec... nevsimol som si prilohu... Nie som si isty, ci sa kompilacia toho ovladaca podarila podla tej chybovej hlasky. Zrejme nie.
Takze:
- k bodu 1 z install.txt:
Aku verziu pcmcia-cs kniznic mas?
$ ls -F /usr/src/linux | grep pcmcia
Predpokladam, ze pcmcia-cs mas nainstalovane - len ci aj verziu, na ktoru sa pri kompilacii ovladaca odvolavas? Ak mas inu verziu, treba parameter pri kompilacii upravit.
Ked budes kopirovat uz uspesne skompilovany ovladac, treba ho skopirovat do adresara modulov tvojho aktualneho jadra:
povedzme:
$ cp realtek_cb.o /lib/modules/2.6.9-xxx/pcmcia
namiesto /lib/modules/2.2.14-5.0/pcmcia
Neviem, ale linuxconf je starina. Ja ju uz nemam - takze nebudem riesit, ale ak som dobre pochopil, tak sa jedna o konfiguraciu pre kernel, ktore moduly ma zaviest pri start-e. Toto mozes upravit v configu - kde konkretne - musis pohladat v dokumentacii. Overit si, ci sa zaviedol modul, ktory ocakavas mozes pomocou
$ lsmod
Tiskni
Sdílej: