Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1048
http://www.abclinuxu.cz/hardware/show/106474;jsessionid=3D23u0i18mjf6r8
http://www.abclinuxu.cz/forum/show/167494
http://www.abclinuxu.cz/forum/show/163444
http://www.abclinuxu.cz/forum/show/150057
Je kde cerpat ale potreboval bych to uceleneji .. proste nastav toto a toto a pouzij to tak a tak ...
Vim ze muj dotaz je totalne lamackej, ale snazim se prokouknout a pochopit ty funkce ,co, jak, kde s cim souvisi a navazuje na sebe ... bez zakladu se blbe stavi.
Predem dekuji kazdemu, kdo si najde ten cas a napise, jak na to ...
Honza
http://uploaded.to/?id=yfq8r1
Je tam cela moje aplikace pro nastaveni mobilu.
Nerad vám kazím Vaše nadšení, ale zkuste se podívat na prográmky pon
, které jsou obvykle součástí balíku ppp. Stejně tak existují různé applety pro Gnome,KDE,gkrellm,... které startování ppp z desktopu dělají. ,
pppstatspoff
a
Identifikace modemu není triviální. Já mám například pravidlo v udev, které modem zařízení nalinkuje na /dev/modem
. A pak jej jedno zda je telefon připojený přes drát (/dev/ACMx), infra /dev/ircommX nebo bluetooth (/dev/rfcomm)
Přesto si myslím, že balíček pro nastavení GPRS internetu v českých zemích je dobrý nápad který by přivítalo mnoho uživatelů.
BTW kdybych Váši instalaci spustil u mě na počítači, tak bych Vás asi hodně proklínal, protože by jste mi přemazal natvrdo konfiguraci.
Tiskni
Sdílej: