abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:44 | IT novinky

    Microsoft představil Azure Linux 4.0 a Azure Container Linux. Na konferenci Open Source Summit North America 2026 organizované konsorciem Linux Foundation a sponzorované také Microsoftem. Azure Linux 4.0 vychází z Fedora Linuxu. Azure Container Linux je založen na projektu Flatcar. Azure Linux (GitHub, Wikipedie) byl původně znám jako CBL-Mariner.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Zajímavý článek

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 165 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 9.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a informačním videu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 09:33 | IT novinky

    Firefox 151 podporuje Web Serial API. Pro komunikaci s různými mikrokontroléry připojenými přes USB nebo sériové porty už není nutné spouštět Chrome nebo na Chromiu postavené webové prohlížeče.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 04:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 8.0 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 148. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.5. 21:33 | Bezpečnostní upozornění

    Ve FreeBSD byla nalezena a opravena zranitelnost FatGid aneb CVE-2026-45250. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel se může stát rootem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.5. 14:33 | IT novinky

    Společnost Flipper Devices oznámila Flipper One. Zcela nový Flipper postavený od nuly. Jedná se o open-source linuxovou platformu založenou na čipu Rockchip RK3576. Hledají se dobrovolníci pro pomoc s dokončením vývoje (ovladače, testování, tvorba modulů).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    21.5. 14:00 | Nová verze

    Vývojáři Wine oznámili vydání verze 2.0 knihovny vkd3d pro překlad volání Direct3D na Vulkan. Přehled novinek na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.5. 11:33 | Nová verze

    Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 10.2 a 9.8. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Vypíchnout lze CLI AI asistenta goose. Podrobnosti v poznámkách k vydání (10.2 a 9.8).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.5. 05:11 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 30 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1685 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: phpMyAdmin - problém s HTTPS

    25.3.2008 22:11 happymaster23 | skóre: 9
    phpMyAdmin - problém s HTTPS
    Přečteno: 392×
    Zdravím,

    pro připojení k phpMyAdminovi používám protokol HTTPS. Vše funguje naprosto normálně, nikde jsem nezaznamenal sebemenší problém kromě jednoho úkonu - mazání databáze. Na tento problém jsem přišel náhodou - při mazání databáze test, která vznikne při instalaci MySQL. Zobrazím si databázi a kliknu na "Odstranit", vyskočí javascriptový dotaz jestli to myslím vážně. Po kliknutí na ano se ale v rámu načte chybová stránka 404. Když jsem problém analyzoval, tak jsem zjistil, že phpMyAdmin vytvoří špatný odkaz, který místo aby používal https tak používá http. Když jsem se snažil hledat, tak jsem našel nějaká řešení z roku 2004, kde se do konfiguráku přidávalo ...['PmaAbsoluteUri']..., nicméně tohle je (i podle mých testů) v současném PMA pasé.

    Marně jsem se snažil hledat nějakou chybu v nastavení serveru, ale nic jsem nenašel. Pouze na automatické přesměrování z http na https používám virtualhost, který vede na univerzální PHP skript, který pro přesměrování použije adresu a před ní přidá https, nicméně i tohle jsem eliminoval a chybu v nastavení serveru nevidím.

    Zajímavé bylo to, že při instalaci PMA jsem se díval na ten instalační skript (config jsem ale nastavil ručně), který i když běžel přes HTTPS tak stejně tvrdil, že používám nezabezpečené připojení a ať kliknu na odkaz s https...

    Děkuji za rady

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.