abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:11 | IT novinky

    Evropská komise naléhavě vyzvala členské státy EU, aby kvůli ochraně nezletilých na internetu urychlily zavádění unijní aplikace pro ověřování věku a zajistily její dostupnost do konce roku. Členské státy mohou zavést aplikaci EU pro ověřování věku jako samostatnou aplikaci nebo ji integrovat do takzvané evropské peněženky digitální identity.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 23:33 | Nová verze

    Richard Biener oznámil vydání verze 16.1 (16.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 16. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:11 | Nová verze

    Zulip Server z open source komunikační platformy Zulip (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 12.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:11 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. v úterý 30. dubna 1996, byl spuštěn Seznam.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 11:44 | Komunita

    Byly zpracovány a zveřejněny všechny videozáznamy, které stojí za zveřejnění, z konference FOSDEM 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:11 | IT novinky

    Od úterý 28. dubna musí nově uváděné notebooky v Evropské unii podporovat nabíjení přes USB-C. Jednotná nabíječka byla schválena Evropským parlamentem v říjnu 2022.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 57
    29.4. 23:44 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-31431 pojmenované Copy Fail v Linuxu, konkrétně v kryptografii (AF_ALG). Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na všech distribucích Linuxu vydaných od roku 2017. Pomocí 732bajtového skriptu. V upstreamu je již opraveno. Zranitelnost byla nalezena pomocí AI Xint Code.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    29.4. 17:44 | Nová verze

    Textový editor Zed dospěl do verze 1.0. Představení v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.4. 04:44 | Komunita

    Vývojáři svobodného 3D softwaru Blender představili (𝕏, Mastodon, Bluesky) nejnovějšího firemního sponzora Blenderu. Je ním společnost Anthropic stojící za AI Claude a úroveň sponzoringu je Patron, tj. minimálně 240 tisíc eur ročně. Anthropic oznámil sponzorství v tiskové zprávě Claude for Creative Work.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    29.4. 03:55 | Nová verze

    VNC server wayvnc pro Wayland kompozitory postavené nad wlroots - ne GNOME, KDE nebo Weston - byl vydán ve verzi 0.10.0. Vydána byla také verze 1.0.0 související knihovny neatvnc.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (2%)
     (13%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (25%)
    Celkem 1468 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Ultimátní nastavení panelů konqueroru

    27.3.2008 21:03 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Ultimátní nastavení panelů konqueroru
    Přečteno: 335×
    Zdravim

    Strašlivě mě štve konqueror. Snažim se abych měl všechny ikony a adresní řádek, prostě všechno jen v jednom panelu (=jeden řádek panelu).

    Všechno lze přehazovat z panelu na panel, až na 2 věci. Na panelu "Lišta s umístěním <Konqueror>" je napevno nalepenej řádek pro vyhledávání u strejdy googla. Nelze s tím jakkoliv hnout.

    Už se mi podařilo na tuto lištu přeházet všechny potřebné věci z "Hlavní nástrojová lišta <Konqueror>" a tu samotnou skrýt. Skoro bych byl spokojen, až na to že jakmile si otevřu obrázek, tak nástroje na prohlížení obrázků se objeví právě na zmíněné "Hlavní nástrojová lišta <Konqueror>". V nastavení jsou tyto nástroje k nalezení na liště "Hlavní nástrojová lišta <GVImagePart>". (používam KPart GvenView) A samozřejmě je nemůžu přesunout na tu jinou lištu (kde je napevno to googlí hledání).

    Jsem z toho už na prášky...

    Zdeněk
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf

    Odpovědi

    27.3.2008 22:25 petris
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ultimátní nastavení panelů konqueroru
    Srovnejte si to vsechno na jednu listu, pak to jde a uz to tak nekolik let pouzivam.
    28.3.2008 10:09 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ultimátní nastavení panelů konqueroru
    Přílohy:
    To jde ale pouze v pripade kdyz vyhodim animovany logo. To logo zaridi roztazeni panelu pres celou sirku a nelze pak dat 2 panely na jeden radek.

    Ted jsem ve stavu kdy pri prohlizeni webu se ovladaci prvky pro obrazky nezobrazuji a prazdny (ale zobrazeny) hlavni panel je na jednom radku, takze tam skoro neprekazi. Ale pri zobrazeni obrazku se to zase rozleze na 2 radky.

    Viz prilozene obrazky.
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    28.3.2008 10:36 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ultimátní nastavení panelů konqueroru
    Příloha:
    2 panely na riadok idu aj s logom. Akurat je tam nejaky bug, ze to obcas (fakt netusim, od coho to zavisi) zblbne a vtedy skoci kazdy panel na samostatny riadok a nejde s tym nic spravit.
    28.3.2008 12:51 petris
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ultimátní nastavení panelů konqueroru
    Příloha:
    Proto mam vsechny ty prvky v jednom panelu, pak to neblbne. Takhle to vypada, kdyz mam otevrenej obrazek.
    27.3.2008 22:44 ~~~
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ultimátní nastavení panelů konqueroru
    Příloha:
    Zrušenie (ale nie presunutie) "vyhledávání u strejdy googla" je tu : Nastavenia > Nastaviť rozšírenia
    28.3.2008 09:51 Xóža Hňabaj | skóre: 15 | blog: popcorp | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ultimátní nastavení panelů konqueroru
    Diky, konecne jsem se te "veci" zbavil. Kazdy rozumne uvazujici clovek na vyhledavani preci pouziva F6, a gg:vyraz :)
    Jednaokový biu
    28.3.2008 10:29 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ultimátní nastavení panelů konqueroru
    Ja "tu vec" pouzivam: F6, TAB a vyraz
    28.3.2008 10:02 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ultimátní nastavení panelů konqueroru
    No zase ja se ho zbavit nechci, prijde mi to tezce uzitecny a IMHO rychlejsi nez gg:

    I kdyz ta dvojkombinace F gg: muze bejt dobra.
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.