Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
/var/log/mail
. Máte v Postfixu nastavenou příslušnou doménu mezi lokálními nebo virtuálními doménami?
smtpd_banner = $myhostname ESMTP $mail_name (Debian/GNU)
biff = no
append_dot_mydomain = no
smtpd_tls_cert_file=/etc/ssl/certs/ssl-cert-snakeoil.pem
smtpd_tls_key_file=/etc/ssl/private/ssl-cert-snakeoil.key
smtpd_use_tls=yes
smtpd_tls_session_cache_database = btree:${queue_directory}/smtpd_scache
smtp_tls_session_cache_database = btree:${queue_directory}/smtp_scache
myhostname = mailsrv.domena1.cz
alias_maps = hash:/etc/aliases
alias_database = hash:/etc/aliases
myorigin = /etc/mailname
mydestination = domena1.cz, mailsrv.domena1.cz, localhost.domoena1.cz, localhost,
domena2.cz
relayhost = mail.muj_smtp_server_pro_odchozi_postu.cz
relay_domains = domena1.cz, domena2.cz
mynetworks = all
#mailbox_command = procmail -a "$EXTENSION"
mailbox_size_limit = 0
recipient_delimiter = +
inet_interfaces = all
home_mailbox = Maildir/
#virtual_maps = hash:/etc/postfix/virtual
mail_spool_directory = /var/spool/mail
mydestination
i relay_domains
– předpokládám, že chcete, aby server pro ty domény poštu přijímal a ukládal do schránek – pak nemůžou ty domény být uvedeny v relay_domains
. Pak je taky divné mynetworks = all
– tím povolíte rozesílat e-maily přes váš server komukoli – spameři vás budou mít rádi, a brzy skončíte na nějakém blacklistu. myorigin
by mělo být doménové jméno, to vaše na to moc nevypadá. Doporučuju něco si o konfiguraci Postfixu přečíst, třeba na stránkách Postfixu je dokumentace spousta, třeba je tam přehled všech konfiguračních voleb i s vysvětlením.
mynetworks = 127.0.0.0/8
, tím povolíte odesílání e-mailu na libovolnou adresu (relay) pouze z lokálního počítače. Všechno ostatní bude muset být buď pro Postfixem obsluhované domény, nebo od autorizovaných uživatelů.
Tiskni
Sdílej: