Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
X --configuretak se bude muset nastavit myš ručně. Hodila by se tedy kopie souboru xorg.conf.
(EE) xf86OpenSerial: Cannot open device /dev/mouse No such file or directory. (EE) Mouse0: cannot open input device
PNP: PS/2 Controller [PNP0303:KBC,PNP0f13:MOUE] at 0x60,0x64 irq 1,12 serio: i8042 AUX port at 0x60,0x64 irq 12 serio: i8042 KBD port at 0x60,0x64 irq 1 mice: PS/2 mouse device common for all mice Synaptics Touchpad, model: 1, fw: 5.4, id: 0x9b54b1, caps: 0x844793/0x0 serio: Synaptics pass-through port at isa0060/serio1/input0 input: SynPS/2 Synaptics TouchPad as /class/input/input2 IBM TrackPoint firmware: 0x0b, buttons: 2/3 input: TPPS/2 IBM TrackPoint as /class/input/input3
modprobe psmouse
Section "InputDevice" Identifier "Configured Mouse" Driver "mouse" Option "CorePointer" Option "Device" "/dev/input/mice" Option "Protocol" "ImPS/2" EndSectionPozor na protokol, je jich asi šest a nejsou ma vzájem moc kompatabilní, můžeš zkusit i protokol "auto", možná se ze myška najde. "InputDevice" sekci je možno mít více. příklad výše je s USB myší, ale je to snad podobné. Pak je to asi ještě nutno přidat do sekce "ServerLayout"
Section "ServerLayout" Identifier "Default Layout" Screen "Default Screen" InputDevice "Genius_KB-19e" InputDevice "Configured Mouse" EndSectionMůžeš mrknout na man xorg.conf ale tam zrovna o myších moc nenajdeš. Po editaci souboru xorg.conf je nutno restartovat X-server.
Tiskni
Sdílej: