abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:11 | IT novinky

    Jihokorejská kryptoměnová burza Bithumb přiznala vážné selhání interních systémů, které ji vystavilo riziku sabotáže a nezabránilo chybné transakci v hodnotě přes 40 miliard dolarů (814 miliard Kč). Druhá největší kryptoměnová burza v Koreji minulý týden při propagační akci omylem rozeslala zákazníkům zhruba 620 000 bitcoinů místo 620 000 wonů (8700 Kč). Incident vyvolal pokles ceny bitcoinu o 17 procent. Většinu

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 13:55 | Nová verze

    Google Chrome 145 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 145.0.7632.45 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Zpátky je podpora grafického formátu JPEG XL, viz Platform Status. Odstraněna byla před třemi lety. Nový dekodér JPEG XL jxl-rs je napsán v Rustu. Zobrazování JPEG XL lze vyzkoušet na testovací stránce. Povolit lze v nastavení chrome://flags (Enable JXL image format).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.26 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:11 | Nová verze

    CrossOver, komerční produkt založený na Wine, byl vydán ve verzi 26. Přehled novinek v ChangeLogu. CrossOver 26 vychází z Wine 11.0, D3DMetal 3.0, DXMT 0.72, Wine Mono 10.4.1 a vkd3d 1.18. Do 17. února lze koupit CrossOver+ se slevou 26 %.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 14:22 | Komunita

    KiCad je nově k dispozici také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo na spouštění a spustit [Mastodon, 𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Zajímavý projekt

    Šenčenská firma Seeed Studio představila projekt levného robotického ramena reBot Arm B601, primárně coby pomůcky pro studenty a výzkumníky. Paže má 6 stupňů volnosti, dosah 650 mm a nosnost 1,5 kilogramu, podporované platformy mají být ROS1, ROS2, LeRobot, Pinocchio a Isaac Sim, krom toho bude k dispozici vlastní SDK napsané v Pythonu. Kompletní seznam součástek, videonávody a nejspíš i cena budou zveřejněny až koncem tohoto měsíce.

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 8
    včera 11:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 36.0, tj. první stabilní verze nové řady 36, svobodného multimediálního centra MythTV (Wikipedie). Přehled novinek a vylepšení v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 04:44 | Nová verze

    Byl vydán LineageOS 23.2 (Mastodon). LineageOS (Wikipedie) je svobodný operační systém pro chytré telefony, tablety a set-top boxy založený na Androidu. Jedná se o nástupce CyanogenModu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 03:44 | IT novinky

    Od března budou mít uživatelé Discordu bez ověření věku pouze minimální práva vhodná pro teenagery.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    9.2. 23:43 | IT novinky

    Evropská komise (EK) předběžně shledala čínskou sociální síť pro sdílení krátkých videí TikTok návykovým designem v rozporu s unijním nařízením o digitálních službách (DSA). Komise, která je exekutivním orgánem Evropské unie a má rozsáhlé pravomoci, o tom informovala v tiskovém sdělení. TikTok v reakci uvedl, že EK o platformě vykreslila podle něj zcela nepravdivý obraz, a proto se bude bránit.… více »

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (19%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (26%)
     (3%)
     (5%)
     (2%)
     (12%)
     (28%)
    Celkem 838 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: Podivné chování GTK textboxů

    23.4.2008 12:43 Matlák
    Podivné chování GTK textboxů
    Přečteno: 333×
    Dobrý den. Na jednom ze svých strojů pozoruji velice nestandardní chování textových editačních polí. Chování lze popsat jednoduše takto : klávesy 'q','w','e','r','t','y','u','a','s' a 'z' vymažou celé pole. To znamená, že když chci napsat řekněme 'bota', napíšu 'bo' a při stisku 't' a 'a' se pole vymaže, tudíž výsledkem je pouhé 'a'.

    Zjistil jsem, že to dělají jen některé textboxy - například hledání v Adobe Readeru, někdy ukládací/otevírací dialogy (obzvláště otravné) a některá formulářová pole ve Firefoxu. Spojovacím článkem všech je GTK. Pokud napíšu chtěný text v jiné aplikaci nebo jiném textovém poli a pomocí schránky ho vložím do problémového pole, k vymazání nedojde. Tudíž jde asi o problém odchytávání událostí klávesnice.

    V logu systému nebo X nic není, ani na terminál to nic nevypíše. Prostě se to tváří, že to tak má fungovat. Na druhém stroji k ničemu podobnému nedochází. Navíc, na obou strojích je stejná verze GTK - GTK+ 1.2.10 a GTK+-2.0 2.8.20. Mašiny se liší jen verzí glibc - na funkčním stroji je 2.3.6 a na nefunkčním 2.4. Distribuce Slackware 11.
    Nevíte v čem by mohl být problém?

    Odpovědi

    23.4.2008 14:52 Titus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Podivné chování GTK textboxů
    To je velmi divné. Zkusil bych na inkriminované GtkEntry klepnout pravým tlačítkem a vybrat nějakou "Vstupní metodu", pokud je to možné, třeba v řádku pro jméno souboru v GtkFileChooserDialogu.

    Na vině by mohly být také konfigurační soubory knihovny gtk, jak v domovském adresáři, tak někde v /etc, zkusil bych přejmenovat a restartovat X-Server.

    Je také možné, že jak firefox, tak Acrobat Reader mají s sebou vlastní GTK+.

    Jinak mne už nic nenapadá
    26.4.2008 20:33 Matlák
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Podivné chování GTK textboxů
    Vstupní metoda na to nemá vliv. Co se týče konfiguračních souborů, přejmenoval jsem je a ani po restartu X se chování nezměnilo. Ono je to GTK na tom stroji vůbec podivné.

    Zjistil jsem další věc - ty textboxy, které se po stisku inkriminovaných kláves nevymažou, zatěžují při držení těchto kláves (ale opravdu jen těchto, žádných jiných) CPU na maximum - toto dělají například pole pro hledání a zápis ve webových formulářích (například ten do kterého píšu tento příspěvek). Navíc zatížení způsobuje X server, nikoli FF - dokonce při držení např. 'q' v tomto formuláři zastavím obnovování celého X serveru, včetně gkrellmu a hodin, jako by se systém "soustředil" jen na to aby správně napsal "q"...

    Možná že to souvisí s nastavením X serveru nebo fontů, je to velice podivná chyba.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.