CrossOver, komerční produkt založený na Wine, byl vydán ve verzi 26. Přehled novinek v ChangeLogu. CrossOver 26 vychází z Wine 11.0, D3DMetal 3.0, DXMT 0.72, Wine Mono 10.4.1 a vkd3d 1.18. Do 17. února lze koupit CrossOver+ se slevou 26 %.
KiCad je nově k dispozici také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo na spouštění a spustit [Mastodon, 𝕏].
Šenčenská firma Seeed Studio představila projekt levného robotického ramena reBot Arm B601, primárně coby pomůcky pro studenty a výzkumníky. Paže má 6 stupňů volnosti, dosah 650 mm a nosnost 1,5 kilogramu, podporované platformy mají být ROS1, ROS2, LeRobot, Pinocchio a Isaac Sim, krom toho bude k dispozici vlastní SDK napsané v Pythonu. Kompletní seznam součástek, videonávody a nejspíš i cena budou zveřejněny až koncem tohoto měsíce.
… více »Byla vydána nová verze 36.0, tj. první stabilní verze nové řady 36, svobodného multimediálního centra MythTV (Wikipedie). Přehled novinek a vylepšení v poznámkách k vydání.
Byl vydán LineageOS 23.2 (Mastodon). LineageOS (Wikipedie) je svobodný operační systém pro chytré telefony, tablety a set-top boxy založený na Androidu. Jedná se o nástupce CyanogenModu.
Od března budou mít uživatelé Discordu bez ověření věku pouze minimální práva vhodná pro teenagery.
Evropská komise (EK) předběžně shledala čínskou sociální síť pro sdílení krátkých videí TikTok návykovým designem v rozporu s unijním nařízením o digitálních službách (DSA). Komise, která je exekutivním orgánem Evropské unie a má rozsáhlé pravomoci, o tom informovala v tiskovém sdělení. TikTok v reakci uvedl, že EK o platformě vykreslila podle něj zcela nepravdivý obraz, a proto se bude bránit.… více »
Offpunk byl vydán ve verzi 3.0. Jedná se o webový prohlížeč běžící v terminálu a podporující také protokoly Gemini, Gopher a RSS. Přibyl nástroj xkcdpunk pro zobrazení XKCD v terminálu.
Promethee je projekt, který implementuje UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) bindingy pro JavaScript. Z bootovacího média načítá a spouští soubor 'script.js', který může používat UEFI služby. Cílem je vytvořit zavaděč, který lze přizpůsobit pomocí HTML/CSS/JS. Repozitář se zdrojovými kódy je na Codebergu.
Zpráva Justičního výboru Sněmovny reprezentantů upozorňuje na cenzurní kampaň Evropské komise, mířenou proti svobodě projevu na sociálních sítích. V dokumentu se uvádí, že se Evropská komise během posledních šesti let účastnila více než 100 uzavřených jednání, během nichž po platformách požadovala úpravy pravidel moderování obsahu, přičemž toto úsilí Komise zahrnovalo i cenzuru politických názorů a pravdivých informací. Výbor zdůrazňuje, že tento přístup Bruselu ohrožuje ústavou zaručená práva Američanů na svobodu projevu.
display z balíku ImageMagick. Nezobrazuje žádná tlačítka okolo a na Esc skončí (nadpis okna a pozici lze určit při spuštění).
image -a 50 -f 0 -t 0 -p 1 -i droplets.jpg(vykreslí to obrázok hore v strede s 50% priehľadnosťou; nepoužije sa žiadny fade-in a fade-out efekt)
).
http://img385.imageshack.us/img385/4116/15294mk8.png ...vlevo nahoře, čeho se dá dosáhnout ještě spolu s acpi.
error while loading shared libraries: libaosd.so.2: cannot open shared object file: No such file or directory
Při pokusu kompilace pomocí make v adresáři image dostanu následující:
image.c:6:18: error: glib.h: No such file or directory
image.c:17: error: expected specifier-qualifier-list before ‘gboolean’
image.c:24: error: ‘TRUE’ undeclared here (not in a function)
image.c:24: warning: excess elements in struct initializer
image.c:24: warning: (near initialization for ‘opts’)
image.c:25: warning: excess elements in struct initializer
image.c:25: warning: (near initialization for ‘opts’)
image.c:26: warning: excess elements in struct initializer
image.c:26: warning: (near initialization for ‘opts’)
image.c:26: warning: excess elements in struct initializer
image.c:26: warning: (near initialization for ‘opts’)
image.c:27: warning: excess elements in struct initializer
image.c:27: warning: (near initialization for ‘opts’)
image.c:29: warning: excess elements in struct initializer
image.c:29: warning: (near initialization for ‘opts’)
image.c: In function ‘render’:
image.c:60: error: ‘struct anonymous’ has no member named ‘alpha’
image.c: At top level:
image.c:65: error: expected ‘=’, ‘,’, ‘;’, ‘asm’ or ‘__attribute__’ before ‘parse_options’
image.c: In function ‘main’:
image.c:137: warning: implicit declaration of function ‘parse_options’
image.c:137: warning: nested extern declaration of ‘parse_options’
image.c:137: error: ‘FALSE’ undeclared (first use in this function)
image.c:137: error: (Each undeclared identifier is reported only once
image.c:137: error: for each function it appears in.)
image.c:145: error: ‘struct anonymous’ has no member named ‘filename’
image.c:151: error: ‘struct anonymous’ has no member named ‘transparent’
image.c:153: error: ‘struct anonymous’ has no member named ‘pos’
image.c:154: error: ‘struct anonymous’ has no member named ‘x’
image.c:154: error: ‘struct anonymous’ has no member named ‘y’
Failed to compile image.c!
make[1]: *** [image.o] Error 1
make: *** [all] Error 1
make install) je potrebné ako root spustiť aj program ldconfig.
Inak v originálnej verzii sa glib nepoužíva, takže predpokladám, že sa pokúšaš skompilovať tú upravenú verziu. Aby to fungovalo je potrebné mierne upraviť makefile (aby sa tam pridali aj potrebné gdk knižnice). Napr. sa to môže upraviť tak, aby to vyzeralo nejako takto (upravujú sa len dva riadky, ostatné sú nezmenené):CPPFLAGS += ${CAIRO_CFLAGS} ${GLIB_CFLAGS} -I../../ -I../../libaosd `pkg-config gdk-2.0 --cflags`
LDFLAGS += ${GLIB_LIBS} -L../../libaosd -laosd `pkg-config gdk-2.0 --libs`
SUBDIRS = libaosd ${TEXT_DIR} examples
čili výsledkem je kompilace všech příkladů.
bash$ make Entering directory libaosd. Successfully generated dependencies. Successfully compiled aosd.c. Successfully compiled aosd-internal.c. Successfully compiled aosd-main.c. Successfully linked libaosd.so. Leaving directory libaosd. Entering directory libaosd-text. Successfully generated dependencies. Successfully compiled aosd-text.c. Successfully linked libaosd-text.so. Leaving directory libaosd-text. Entering directory examples. Entering directory animation. Successfully generated dependencies. Successfully compiled animation.c. Successfully linked animation. Leaving directory animation. Entering directory scroller. Successfully generated dependencies. Successfully compiled scroller.c. Successfully linked scroller. Leaving directory scroller. Entering directory image. Successfully generated dependencies. Successfully compiled image.c. Successfully linked image. Leaving directory image.
Tiskni
Sdílej: