Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Received: from mta.provider.cz (mta.provider.cz [0.0.0.0]) by mta.nasefirma.cz (Postfix) with ESMTP id EA0257CA186 for user@firma.cz; Mon, 6 Jun 2005 19:46:05 +0200 (CEST) Received: from provider.cz ([0.0.0.0]) by mta.provider.cz (Netscape Mail Server v1.1) with SMTP id AAR826 for user@firma.cz; Mon, 6 Jun 2005 07:29:31 +0200Jestli to chapu dobre tak provideruv mta to prijal 7:29 a nas to dostal v 19:46. Kvalitu linky monitoruju zbezne pres rrd-toolsy a vypada ze je to ok. Pripojeni jsme bezdratem v pasmu 10GHz na vzdalenost asi 400m. Domenovy kos je castecne reseni, tuhle variantu jsem prave opustil a zvolil firemni mta, prave kvuli zdrzovani se s providerovym mta a vice mi vyhovovalo resit si problem viru a spamu u sebe (amavis,clamav,spamassassin). Jeste jednou diky za reakce.
No řekněme, že nikde není žádná chyba, a že to má celé tento průběh: původní odesílatel se pokusí spojit s vaším MTA a kvůli (třeba krátkodobému výpadku linky) se mu to nepovede, pročež se spojí se záložním MTA vašeho providera, který (možná) zkusí předat mail hned vám, ale (ze stejného důvodu jako původnímu odesílateli) se mu to nepovede, takže si nasheduluje opakovaný pokus o doručení, například za 6 hodin. Je to, řekněme, neobvyklé nastavení, ale docela dobře možné.
Pořád vám ještě zbývá starý dobrý ETRN, kterým si váš postfix může od providera vyžádat veškerou uloženou poštu jako že hned.
Tiskni
Sdílej: