abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:44 | Nová verze

    Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.2 s kódovým jménem Zara. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze novou XApp aplikaci Fingwit pro autentizaci pomocí otisků prstů nebo vlastní fork knihovny libAdwaita s názvem libAdapta podporující grafická témata. Linux Mint 22.2 bude podporován do roku 2029.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:00 | IT novinky

    Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedie prohrál v Británii soudní spor týkající se některých částí nového zákona o on-line bezpečnosti. Soud ale varoval britského regulátora Ofcom i odpovědné ministerstvo před zaváděním přílišných omezení. Legislativa zpřísňuje požadavky na on-line platformy, ale zároveň čelí kritice za možné omezování svobody slova. Společnost Wikimedia Foundation, která je zodpovědná za fungování

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 2.0.0 nástroje pro synchronizaci dat mezi vícero počítači bez centrálního serveru Syncthing (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 12:33 | IT novinky

    Americký prezident Donald Trump se v pondělí osobně setkal s generálním ředitelem firmy na výrobu čipů Intel Lip-Bu Tanem. Šéfa podniku označil za úspěšného, informují agentury. Ještě před týdnem ho přitom ostře kritizoval a požadoval jeho okamžitý odchod. Akcie Intelu v reakci na schůzku po oficiálním uzavření trhu zpevnily asi o tři procenta.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 04:55 | Nová verze

    Byl vydán Debian GNU/Hurd 2025. Jedná se o port Debianu s jádrem Hurd místo obvyklého Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 02:44 | Komunita

    V sobotu 9. srpna uplynulo přesně 20 let od oznámení projektu openSUSE na konferenci LinuxWorld v San Franciscu. Pokuď máte archivní nebo nějakým způsobem zajímavé fotky s openSUSE, můžete se o ně s námi podělit.

    lkocman | Komentářů: 5
    9.8. 21:11 | Nová verze

    Byl vydán Debian 13 s kódovým názvem Trixie. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    9.8. 15:55 | Zajímavý software

    WLED je open-source firmware pro ESP8266/ESP32, který umožňuje Wi-Fi ovládání adresovatelných LED pásků se stovkami efektů, synchronizací, audioreaktivním módem a Home-Assistant integrací. Je založen na Arduino frameworku.

    Indiánský lotr | Komentářů: 0
    8.8. 15:33 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.8.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    8.8. 14:22 | IT novinky

    Herní studio Hangar 13 vydalo novou Mafii. Mafia: Domovina je zasazena do krutého sicilského podsvětí na začátku 20. století. Na ProtonDB je zatím bez záznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (47%)
     (21%)
     (4%)
     (5%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (18%)
    Celkem 340 hlasů
     Komentářů: 23, poslední 4.8. 13:01
    Rozcestník

    Dotaz: Enemy Territory + et-linux-2.60.x86.run

    16.7.2005 07:53 aegisrtcw
    Enemy Territory + et-linux-2.60.x86.run
    Přečteno: 337×
    Tam stáhnutej tendle balíček a nevim co snimm mam Linux Mandrake v.2005 ??? Jsem na linuxu úplnej začátečník. Děkuji za odpoved.

    Odpovědi

    16.7.2005 08:17 aegisrtcw
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enemy Territory + et-linux-2.60.x86.run
    A ještě okud by někdo věděl kde sehnat 1.02 verzi tak at mi sem dá link díky.
    16.7.2005 08:23 Radim Luža
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enemy Territory + et-linux-2.60.x86.run
    V podstatě to stačí spustit: sh et-linux-2.60.x86.run

    A mělo by to něco dělat... :-)
    17.7.2005 13:09 Dusan | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enemy Territory + et-linux-2.60.x86.run
    musis mat spusteny atribut execute.
    17.7.2005 14:52 espinosa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Enemy Territory + et-linux-2.60.x86.run
    V linuxu jsou standardně stazené soubory nespustitelné. Je to bezpečnostní featura, nemůže se vám stát, ze náhodným kliknutím spustíte podezřelý soubor.

    Jak sputit?

    GUI způsob: v Konqueroru přes pravé tlačítko dejte Properties na na druhé záložce "Perrmissions" v dialogu se dá nastavit příznak spustitelnosti (Is executable). Pak už spustíte poklepáním. Pokud chcete nainstalovat do /usr/local, což je tuším default cesta, pak budete muset být root (doporučuji), nebo jako root povolit zápis do /usr/local (opět přes Konqueror a dialog Properties)

    Konzole způsob 1: sh et-linux-2.60.x86.run (interpret sh spustí ten skript i když není nastaven jako spustitelný, podobně to je s interpretry php, perlem, bashem atd. Konqueror vám prozradí, že se jedná o shell script)

    Konzole způsob 2: chmod a+x et-linux-2.60.x86.run (nastavíte všem uživatelům právo spuštění) ./et-linux-2.60.x86.run (pokud něco spouštím z lokálního adresáře tak musím přidat ./ před jméno souboru, nebo plnou cestu)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.