abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 13:44 | Nová verze

    Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.2 s kódovým jménem Zara. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze novou XApp aplikaci Fingwit pro autentizaci pomocí otisků prstů nebo vlastní fork knihovny libAdwaita s názvem libAdapta podporující grafická témata. Linux Mint 22.2 bude podporován do roku 2029.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:00 | IT novinky

    Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedie prohrál v Británii soudní spor týkající se některých částí nového zákona o on-line bezpečnosti. Soud ale varoval britského regulátora Ofcom i odpovědné ministerstvo před zaváděním přílišných omezení. Legislativa zpřísňuje požadavky na on-line platformy, ale zároveň čelí kritice za možné omezování svobody slova. Společnost Wikimedia Foundation, která je zodpovědná za fungování

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 2.0.0 nástroje pro synchronizaci dat mezi vícero počítači bez centrálního serveru Syncthing (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:33 | IT novinky

    Americký prezident Donald Trump se v pondělí osobně setkal s generálním ředitelem firmy na výrobu čipů Intel Lip-Bu Tanem. Šéfa podniku označil za úspěšného, informují agentury. Ještě před týdnem ho přitom ostře kritizoval a požadoval jeho okamžitý odchod. Akcie Intelu v reakci na schůzku po oficiálním uzavření trhu zpevnily asi o tři procenta.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    11.8. 04:55 | Nová verze

    Byl vydán Debian GNU/Hurd 2025. Jedná se o port Debianu s jádrem Hurd místo obvyklého Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    11.8. 02:44 | Komunita

    V sobotu 9. srpna uplynulo přesně 20 let od oznámení projektu openSUSE na konferenci LinuxWorld v San Franciscu. Pokuď máte archivní nebo nějakým způsobem zajímavé fotky s openSUSE, můžete se o ně s námi podělit.

    lkocman | Komentářů: 5
    9.8. 21:11 | Nová verze

    Byl vydán Debian 13 s kódovým názvem Trixie. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    9.8. 15:55 | Zajímavý software

    WLED je open-source firmware pro ESP8266/ESP32, který umožňuje Wi-Fi ovládání adresovatelných LED pásků se stovkami efektů, synchronizací, audioreaktivním módem a Home-Assistant integrací. Je založen na Arduino frameworku.

    Indiánský lotr | Komentářů: 0
    8.8. 15:33 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.8.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    8.8. 14:22 | IT novinky

    Herní studio Hangar 13 vydalo novou Mafii. Mafia: Domovina je zasazena do krutého sicilského podsvětí na začátku 20. století. Na ProtonDB je zatím bez záznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (47%)
     (20%)
     (4%)
     (5%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (18%)
    Celkem 342 hlasů
     Komentářů: 23, poslední 4.8. 13:01
    Rozcestník

    Dotaz: Canon S2 IS, gphoto2 a velke subory s videom

    19.7.2005 08:35 palos | skóre: 3
    Canon S2 IS, gphoto2 a velke subory s videom
    Přečteno: 153×
    Zdravim,
    mam fotoaparat Canon PowerShot S2 IS, ktoreho video subory v najvyssej kvalite (640x480, stereo zvuk 44100kHz) su priserne velke.
    S tym suvisi moj problem: nijakym sposobom sa mi nedari dostat tieto velke subory (>400MB) do PC. Skusal som rozne aplikacie, vsetky vyuzivaju libgphoto2 (fotak nie je mass storage ale podporuje protokol PTP), a vsetky maju rovnaky problem.
    Totiz zda sa, ze subor z fotoaparatu sa musi nacitat kompletny do pamati a az potom sa zapise na disk. To ale nie je mozne, pretoze nie je dostatok pamati (RAM 256MB, 300MB swap).
    Je pravda, ze toto presne nemusi byt problemom, preco stahovanie velkych suborov zhavaruje, lebo k padu (ci zastaveniu prenosu) dojde este pred zaplnenim swapu. Mal niekto podobne problemy? Existuje riesenie?

    gphoto2 2.1.6
    Fedora Core Development (doma FC4, rovnaky problem)
    skusal som gthumb, gtkam, gphoto2, vysledok rovnaky (gphoto je na tom este horsie, ale to uz som reportoval ako bug...)

    Pal'o

    Odpovědi

    20.7.2005 03:15 Ivanhoej | skóre: 26 | blog: ss2_Debian | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canon S2 IS, gphoto2 a velke subory s videom
    Skus: gphoto2(2.1.6) + digikam(0.7.3)

    Canon S2 IS tu zatial oficialne nie je, ale je to to iste ako Canon S1 IS tak by nemal byt problem.

    Digitalne fotaky podporovane v UNIXe, Linuxe a BSD
    20.7.2005 08:14 palos | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canon S2 IS, gphoto2 a velke subory s videom
    Canon S2 IS je oficiálne podporovaný v gphoto2 od verzie 2.1.6 (viď http://www.gphoto.org/news/). A ak si tým Canon S2 IS tu zatial oficialne nie je myslel to, že samotný fotoaparát sa u nás ešte nepredáva - nuž, tak to nie je pravda (mám ho asi týždeň od "lokálneho predajcu").
    Problémy mám len s veľkými súbormi. A problémy má zjavne samotná knižnica gphoto2.
    Ja len že či to náhodou nie je nejakou mojou chybou ...
    20.7.2005 08:28 tucan | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canon S2 IS, gphoto2 a velke subory s videom
    Ahoj, mam ho taky doma, zatim jsem ale nikdy nestahoval takhle velky soubor, zatim tak do 50MB - a to zatim bez problemu s digikam i gphoto, ale zkusim to vecer vyzkouset. Nezkusil jsi zvetsit swap? Predpokladam, ze to asi v tvem pripade nebude mozne, ze .... Ja mam doma pocitaci 700MB RAM a 2GB swap, tak zkusim overit tvoji teorii.

    Mel bych ale taky dotaz, zkousel si jiz strihat ty avicka? V cem? Snazil jsem se to nejak dostat do Kina, ale zatim neuspesne, mohl by si mi poradit?
    21.7.2005 08:20 palos | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canon S2 IS, gphoto2 a velke subory s videom
    Áno, skúšal som ich strihať, ale naozaj len základný strih. A na to stačí (a výborne funguje) avidemux2.
    20.7.2005 16:03 jikr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canon S2 IS, gphoto2 a velke subory s videom
    Mozna je stale problem v libgphoto2, viz sekce hardware.Zkuste se podivat do zdrojaku ...
    21.7.2005 08:31 palos | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canon S2 IS, gphoto2 a velke subory s videom
    Hmm, pre Canon S2 IS gphoto2 používa pripojenie cez driver ptp2 a nie canon.
    A tiež je pravda, že tomu zdrojovému kódu príliš nerozumiem ... v aktuálnej verzii (2.1.6) je dosť odlišný od popisovanej zmeny (ktorá by mi aj tak nepomohla ...)
    Petr (DotaZ) Jakubec avatar 24.12.2005 12:53 Petr (DotaZ) Jakubec | skóre: 5
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canon S2 IS, gphoto2 a velke subory s videom
    Zkousel jsem to take, a je opravdu videt, ze ty movie soubory se nacitaji cele do pameti a teprve potom se zapisuji na disk! da se to vsak resit velkym swapem. A ten se navic da pripojovat a odpojovat za chodu [pomoci dd, mkswap, swapon, swapoff] - tedy pred transportem pripojit a po nem odpojit/zlikvidovat.)

    doporucuji na to pouzit jen gphoto (--shell ). gr. aplikace maji tendence chcipat.

    PS: v gphoto2 2.1.6 je plne podporovan viz --list-cameras! a poziva se PTP ovladac od polaka Mariusze Woloszyna

    pouzivam: gphoto2 2.1.6; libgphoto2 2.1.6; libgphoto2_port 0.5.1.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.