abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 13:44 | Nová verze

    Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.2 s kódovým jménem Zara. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze novou XApp aplikaci Fingwit pro autentizaci pomocí otisků prstů nebo vlastní fork knihovny libAdwaita s názvem libAdapta podporující grafická témata. Linux Mint 22.2 bude podporován do roku 2029.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:00 | IT novinky

    Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedie prohrál v Británii soudní spor týkající se některých částí nového zákona o on-line bezpečnosti. Soud ale varoval britského regulátora Ofcom i odpovědné ministerstvo před zaváděním přílišných omezení. Legislativa zpřísňuje požadavky na on-line platformy, ale zároveň čelí kritice za možné omezování svobody slova. Společnost Wikimedia Foundation, která je zodpovědná za fungování

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 2.0.0 nástroje pro synchronizaci dat mezi vícero počítači bez centrálního serveru Syncthing (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:33 | IT novinky

    Americký prezident Donald Trump se v pondělí osobně setkal s generálním ředitelem firmy na výrobu čipů Intel Lip-Bu Tanem. Šéfa podniku označil za úspěšného, informují agentury. Ještě před týdnem ho přitom ostře kritizoval a požadoval jeho okamžitý odchod. Akcie Intelu v reakci na schůzku po oficiálním uzavření trhu zpevnily asi o tři procenta.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    11.8. 04:55 | Nová verze

    Byl vydán Debian GNU/Hurd 2025. Jedná se o port Debianu s jádrem Hurd místo obvyklého Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    11.8. 02:44 | Komunita

    V sobotu 9. srpna uplynulo přesně 20 let od oznámení projektu openSUSE na konferenci LinuxWorld v San Franciscu. Pokuď máte archivní nebo nějakým způsobem zajímavé fotky s openSUSE, můžete se o ně s námi podělit.

    lkocman | Komentářů: 5
    9.8. 21:11 | Nová verze

    Byl vydán Debian 13 s kódovým názvem Trixie. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    9.8. 15:55 | Zajímavý software

    WLED je open-source firmware pro ESP8266/ESP32, který umožňuje Wi-Fi ovládání adresovatelných LED pásků se stovkami efektů, synchronizací, audioreaktivním módem a Home-Assistant integrací. Je založen na Arduino frameworku.

    Indiánský lotr | Komentářů: 0
    8.8. 15:33 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.8.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    8.8. 14:22 | IT novinky

    Herní studio Hangar 13 vydalo novou Mafii. Mafia: Domovina je zasazena do krutého sicilského podsvětí na začátku 20. století. Na ProtonDB je zatím bez záznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (47%)
     (20%)
     (4%)
     (5%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (18%)
    Celkem 342 hlasů
     Komentářů: 23, poslední 4.8. 13:01
    Rozcestník

    Dotaz: 2 uzivatele na jednom pocitaci

    7.8.2005 09:19 Ooaniki
    2 uzivatele na jednom pocitaci
    Přečteno: 143×
    Dobry den, mam dotaz ohledne vyuziti jednoho pocitace pro dva uzivatele. Mam dve grafiky, dva monitory, mys a klavesnici na ps2 a take na usb. Je mozne pouzit pro tyto ucely xineramu? Nemate nejaky odkaz, kde by nekdo neco podobneho rozjel? Predem dekuji

    Odpovědi

    7.8.2005 10:29 #Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2 uzivatele na jednom pocitaci
    Google mi vyplivl tohle. Stačí hledat.
    7.8.2005 11:42 Ooaniki
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2 uzivatele na jednom pocitaci
    Hledal jsem, ale na tohle jsem nenarazil... asi spatne keywordy :-) dekuji
    13.8.2005 19:23 Ooaniki
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2 uzivatele na jednom pocitaci
    Dobry den, tak jsem s tim v ramci volneho casu laboroval, moc daleko jsem se ale nedostal ...

    pomoci "X -layout Layout0" a "X -layout Layout1" spustim obe dve graficka prostredi... nicmene spusti se jenom samotne xka, nenahodi se prihlasovaci obrazovka, tudiz nejde nic delat. pokud napisu startx nebo "init 5" spusti se prvni layout a nahodi se KDE, s jakym parametrem tohle docilit u jednotlivych layoutu?

    dale nejak moc dobre nechapu, kde bych mel hledat odkazy na klavesnice v adresari /dev, mysi jsou v /dev/input jako mouse0 a mouse1

    podle navodu, kde je napsano, ze se musi zamezit, aby USB klavesnice (mam set bezdratove klavesnice a mysi - Microsoft Wireless Optical Desktop Pro) nepredavala zadny stisk klavesy kernelu... v navodu je rada "odstranit prislusne moduly" takze jsem prikazem rmmod vyhodil usbkbd xpad a usbhid.. tim se klavesnice i mys "vypne" ale zrusi se i prislusne odkazy - /dev/input/mouse1 takze cat nenajde zarizeni...

    Vsude v navodu se mluvi o XFree86 grafickem serveru nicmene vsechny moderni distribuce pouzivaji X.org - je mozne pouzit multiuser s timto serverem? Napriklad nekde jsem se docetl, X.org ktery je dodavan v Ubuntu a v novem Debianu uz je pro multiuser zkompilovany a netreba jej rekompilovat - jak je tohle u Mandrivy? Jedu na cookerovi

    Jestli nekdo timto prosel, prosim o radu - predem dekuji za jakkekoliv nakopnuti tim spravnym smerem.
    Josef Kufner avatar 13.8.2005 20:12 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2 uzivatele na jednom pocitaci
    Zkus xdm a v souboru /etc/X11/xdm/Xservers nastavit co chceš.

    Co se týče XFree a X.org, tak je uplně putna co používáš, pokud nepotřebuješ něco co umí jen X.org...
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    13.8.2005 20:32 Libor Klepac | skóre: 45 | Mýto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2 uzivatele na jednom pocitaci
    no v debianu melo v xfree tuto "vlastnost" napatechovanou uz nejaky rok, s xorg nevim .. ale pak je stejne asi potreba jeste udelat neco s jadrem? ... nevim, jak je na tom input vrstva ted, ale predtim se vsechny klavesnice projevovaly jako jedna
    Urine should only be green if you're Mr. Spock.
    14.8.2005 08:37 Pinky | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2 uzivatele na jednom pocitaci
    http://www.ltn.lv/~aivils/
    tohle hledáš, je tam i idkaz na prima návod(anglicky). Já jsem to zprovoznil(Xorg). Chtěl jsem udělat jakýsi navod i v češtině ale zatím nebyl čas...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.