Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Ovladač: | dodává výrobce |
PCI karta: 802.11b (11Mbps) WiFi karta s chipsetem Ralink; externí odpojitelná anténa.
Network controller: Unknown device 1814:0101
Ovladač od výrobce chipsetu sice funguje, ale v driveru jsou drobné chyby, které způsobují, že v počítačích s malým množstvím paměti se čas od času ovladač zavěsí. Pro o něco spolehlivější provoz je potřeba driver opatchovat (hledejte kmalloc patch), přesto v mém počítači jednou za tři hodiny padá. (Pentium 100, 24MB RAM).
HOWTO je na stránce: http://www.minitar.com/forums/index.php?showtopic=3
Prodávají se i jako OEM PCI bezdrátové karty.
karta hlasici se jako 1814:0101 je i novejsich verzich wifi routeru asus wl-500b, viz http://czfree.net/forum/showthread.php?s=&postid=105931#post105931 co z toho plyne? ze ji lze provozovat urcite i jako AP.
Vcelku levná karta a vypadá to, že v ad-hoc režimu funguje... Nezkoušel jsem v Managed režimu. Podle referencí ze světa jsou lidé, kterým nepadá.
Dokument vytvořil: Fluttershy, yay!, 1.5.2011 00:50 | Zobrazeno: 906×
Tiskni
Sdílej: