Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Podpora: | částečná |
Ovladač: | dodává někdo jiný |
Adresa ovladače: | http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsVie.. |
PCI karta s podporou 802.11b/g. Odnímatelná anténa. Použitý chipset RTL8185 + RTL8225.
0a:0c.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8185 IEEE 802.11a/b/g Wireless LAN Controller (rev 20)
Z výše uvedeného webu stáhneme soubor rtl8185_linux_26.1010.0531.2006.tar.gz. Rozbalíme, a v rozbaleném adresáři pustíme makedrv. Po úspěšném překladu "nahodíme" wlan0 pomocí skriptíku wlan0up a skriptík wlan0dhcp přiřadí IP adresu. Mezi skripty wlan0up a wlan0dhcp je nutné vložit tyto příkazy:
iwconfig wlan0 ap MAC_ADRESA_VASEHO_AP iwconfig wlan0 essid SSID_VASI_SITE
Wifi připojení by nyní mělo již fungovat.
Zde naleznete nejnovější verzi driveru (můžete použít i CVS): http://rtl8180-sa2400.sourceforge.net/ Postup zůstává stejný.
Karta způsobuje náhodná "vytuhnutí" počítače (při zavedení modulu, při aktivaci, při asociaci k bezdrátové síti, atd.) Na toto chování již upozornili někteří uživatelé - například zde: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=210958 nebo zde: https://launchpad.net/ubuntu/+bug/55905
Zdá se, že tento problém není svázán s konkrétní verzí jádra. Může se stát, že šťastnějším jedincům bude karta fungovat bez problémů - v takovém případě bych byl rád, kdybyste sem přispěli a napsali o tom co nejvíc - verzi jádra, verzi ovladače, distribuci, použitý postup...
Dokument vytvořil: Fluttershy, yay!, 1.5.2011 17:13 | Zobrazeno: 696×
Tiskni
Sdílej: