Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Podpora: | kompletní |
Ovladač: | dodává výrobce |
PCMCIA WiFi IEEE 802.11g kompatibilní s IEEE 802.11b
Network controller: RaLink Ralink RT2500 802.11 Cardbus Reference Card (rev 01)
Karta má na CD ovladače a software pro RedHat Linux, ale vzhledem k tomu,že já používám Mandrake 10.1 official (kernel 2.6.8.1) tak jsem si stáhnul moduly odtud http://rt2x00.serialmonkey.com/wiki/index.php/Main_Page
Instalace je jednoduchá, je popsaná v README, po restartu notebooku a spuštění MCC (Mandrake Control Centra) byla karta správně nadatekována a funkční
dodatek 2005-12-11: v SUSE 10 (krabicové verzí) karta funguje bez externích driverů
Když si stáhnete ovladač z RT2x00 tak jeho součástí je i šikovné grafické nastavovátko, jehož instalace je taky jednoduchá a popsaná v README.
Tady se můžete podívat, jestli je ovladači váš hardware/distribuce/jádro podporován/a/o http://rt2x00.serialmonkey.com/wiki/index.php/Hardware
Musím říct, že s kartou jsem spokojen, jednoduché zprovoznění a bezproblémová funkčnost.
Rád bych poznamenal, že drivery na CD jsou staré a pro jádra 2.6.x k ničemu, doporučuji zajít na stránky výrobce (http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=cs-cz) a tady si sosnout nejnovejsi, jak bylo zmineno nasledujte README, je velmi slusne napsane. Jeste bych chtel upozornit na problem ktery muze nastat, pokud skompilujete jadro (z nejakeho duvodu) jinou verzi gcc nez tyto moduly, meli byste ho prekompilovat stejnou verzi a nabootovat z nej. jinak se vam muze stat ze vam nepujdou moduly nahrat. Stejne tak bych doporucoval zvazit zda provadet toto 3) vi Makefile # delete "custom" in "EXTRAVERSION = -1.358custom"
-- napriklad gentoo tady ma = -gentoo-r[nejake cislo]
a opet, kdyz si reknete ze umazete gentoo, stane se modul nenahratelnym. To jen abyste mohli predejit chybam, ktere ja jsem udelal.
Dokument vytvořil: Fluttershy, yay!, 28.4.2011 20:57 | Zobrazeno: 790×
Tiskni
Sdílej: