3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Podpora: | kompletní |
Ovladač: | dodává výrobce |
PCMCIA WiFi IEEE 802.11g kompatibilní s IEEE 802.11b
Network controller: RaLink Ralink RT2500 802.11 Cardbus Reference Card (rev 01)
Karta má na CD ovladače a software pro RedHat Linux, ale vzhledem k tomu,že já používám Mandrake 10.1 official (kernel 2.6.8.1) tak jsem si stáhnul moduly odtud http://rt2x00.serialmonkey.com/wiki/index.php/Main_Page
Instalace je jednoduchá, je popsaná v README, po restartu notebooku a spuštění MCC (Mandrake Control Centra) byla karta správně nadatekována a funkční
dodatek 2005-12-11: v SUSE 10 (krabicové verzí) karta funguje bez externích driverů
Když si stáhnete ovladač z RT2x00 tak jeho součástí je i šikovné grafické nastavovátko, jehož instalace je taky jednoduchá a popsaná v README.
Tady se můžete podívat, jestli je ovladači váš hardware/distribuce/jádro podporován/a/o http://rt2x00.serialmonkey.com/wiki/index.php/Hardware
Musím říct, že s kartou jsem spokojen, jednoduché zprovoznění a bezproblémová funkčnost.
Rád bych poznamenal, že drivery na CD jsou staré a pro jádra 2.6.x k ničemu, doporučuji zajít na stránky výrobce (http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=cs-cz) a tady si sosnout nejnovejsi, jak bylo zmineno nasledujte README, je velmi slusne napsane. Jeste bych chtel upozornit na problem ktery muze nastat, pokud skompilujete jadro (z nejakeho duvodu) jinou verzi gcc nez tyto moduly, meli byste ho prekompilovat stejnou verzi a nabootovat z nej. jinak se vam muze stat ze vam nepujdou moduly nahrat. Stejne tak bych doporucoval zvazit zda provadet toto 3) vi Makefile # delete "custom" in "EXTRAVERSION = -1.358custom"
-- napriklad gentoo tady ma = -gentoo-r[nejake cislo]
a opet, kdyz si reknete ze umazete gentoo, stane se modul nenahratelnym. To jen abyste mohli predejit chybam, ktere ja jsem udelal.
Dokument vytvořil: Fluttershy, yay!, 28.4.2011 20:57 | Zobrazeno: 806×
Tiskni
Sdílej: