Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Podpora: | kompletní |
Ovladač: | dodává výrobce |
Co se týká Wi-Fi, nezkoušel jsem, používám Centrino. Dle dostupných informací by mělo fungovat, jde o Broadcom chipset.
GPRS/EDGE modem - je připojen jako ttyS14
. Při vložení karty je nutné přepnutí na vyšší rychlost:
AT+CFUN=1
,Ukázkové nastavení pro Oskara včetně zadání PINu:
[Dialer EDGEPIN] Modem = /dev/ttyS14 Baud = 57600 Init1 = ATZ+CFUN=1 Init2 = AT+CPIN="3456" Init3 = AT+CGDCONT=1,"IP","internet" Phone = *99***1# Idle Seconds = 0 Username = a Password = b
Uživatelské heslo nechte tak jak je, nepoužívá se.
Nyní stačí spustit wvdial EDGEPIN
a jste připojeni.
postupujeme podle velmi kvalitniho navodu:
http://ndiswrapper.sourceforge.net/mediawiki/index.php/Installation
Presto, ze se to nedoporucuje, pouzil jsem bez problemu drivery z instalacniho CD dodaneho s kartou (gtwl5a.inf,gtwl5.sys).
Instalace Suse 9.0, kernel povysen na 2.6.8
Velmi stručný návod, pouze pro ty co hledají odpověď, zda-li karta pod Linuxem funguje či nikoliv - odpověď zní - funguje.
/etc/ppp/options
tak cokoli v /etc/ppp/peers/
) všechny řádky začínající lcp-
jinak spojení skoro okamžitě vypadne. A ten návod Roberta Vojty je skutečně skvělý (akorát jsem nemusel šachovat s PINem, protože ho mám vypnutý). Díky.
Dokument vytvořil: rvojta, 15.6.2005 13:41 | Poslední úprava: Matej Cepl, 27.2.2011 15:07 | Další přispěvatelé: Michal Čihař, Láďa | Historie změn | Zobrazeno: 1363×
Tiskni
Sdílej: