Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Zastaralý: | ano |
AMD K6-2+ 475 Mhz, 64MB RAM, 6GB HDD, ATI Rage LT Pro 4MB, 12.1 TFT Display 800x600, Integrované CD-ROM a FDD Mechanika, zvuková karta CS4281 a vestavěný modem V.90.
Podobné modely jsou 1620CDS, 1670CDS a 1670CDT.
Výchozí distribuce SuSE 6.4 (2.2.14) -- více méně žádný problém.
Není však podporovaná zvukovka (CS4281) a vestavěný modem (čipová sada Lucent), ostatní HW byl bez problemu zprovozněn. Podpora zvukovky je implementována do novějšího jádra 2.2.17. Modem se mi zatím nepodařilo zprovoznit. Modul ltmodem
sice vykazuje nějakou činnost, ale např. práce v minicomu má dost pomalou odezvu. Provede se inicializace modemu, na AT příkazy modem vesměs reaguje. (Chyba muže být ve mě.)
Xserver:MACH64 Pokud jsem při konfiguraci nového jádra zvolil podporu pro Frame buffer u karty ATI Mach64, tak mi blbnul obraz. Tudíž nepoužívám. KDE 2 však běhá slušně .
Pokud budete používat nové jádro, je třeba si přeložit znovu moduly pro PCMCIA, případně další. APM funguje bez problému. USB jsem nijak extra neměl možnost vyzkoušet, s originálním jádrem od SuSE mi tiskla přes USB 840C od HP, na "mém" jádře se jí nějak nechce.
APM -- pomocí phdisku nebo jeho klonu pro Linux lphdisku jsem vytvořil partišnu pro hibernaci, po apm -s
notebook usne a po opětovném oživení je možno pokračovat tam, kde bylo skončeno posledně.
Dokument vytvořil: Stanislav Fiala, 6.11.2000 15:47 | Poslední úprava: Fluttershy, yay!, 27.2.2011 15:09 | Historie změn | Zobrazeno: 889×
Tiskni
Sdílej: