Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Zastaralý: | ano |
AMD K6-2+ 475 Mhz, 64MB RAM, 6GB HDD, ATI Rage LT Pro 4MB, 12.1 TFT Display 800x600, Integrované CD-ROM a FDD Mechanika, zvuková karta CS4281 a vestavěný modem V.90.
Podobné modely jsou 1620CDS, 1670CDS a 1670CDT.
Výchozí distribuce SuSE 6.4 (2.2.14) -- více méně žádný problém.
Není však podporovaná zvukovka (CS4281) a vestavěný modem (čipová sada Lucent), ostatní HW byl bez problemu zprovozněn. Podpora zvukovky je implementována do novějšího jádra 2.2.17. Modem se mi zatím nepodařilo zprovoznit. Modul ltmodem
sice vykazuje nějakou činnost, ale např. práce v minicomu má dost pomalou odezvu. Provede se inicializace modemu, na AT příkazy modem vesměs reaguje. (Chyba muže být ve mě.)
Xserver:MACH64 Pokud jsem při konfiguraci nového jádra zvolil podporu pro Frame buffer u karty ATI Mach64, tak mi blbnul obraz. Tudíž nepoužívám. KDE 2 však běhá slušně .
Pokud budete používat nové jádro, je třeba si přeložit znovu moduly pro PCMCIA, případně další. APM funguje bez problému. USB jsem nijak extra neměl možnost vyzkoušet, s originálním jádrem od SuSE mi tiskla přes USB 840C od HP, na "mém" jádře se jí nějak nechce.
APM -- pomocí phdisku nebo jeho klonu pro Linux lphdisku jsem vytvořil partišnu pro hibernaci, po apm -s
notebook usne a po opětovném oživení je možno pokračovat tam, kde bylo skončeno posledně.
Dokument vytvořil: Stanislav Fiala, 6.11.2000 15:47 | Poslední úprava: Fluttershy, yay!, 27.2.2011 15:09 | Historie změn | Zobrazeno: 890×
Tiskni
Sdílej: