Vývojáři KDE oznámili vydání KDE Gear 21.04. Ne, nejedná se o novou aplikaci. Bylo rozhodnuto, že KDE Gear bude nový název pro KDE Applications, tedy pro aplikace, související knihovny a pluginy. Na počátku bylo KDE aneb K(ool) Desktop Environment, následně jenom K Desktop Environment. Později se mluvilo o KDE SC neboli KDE Software Compilation. To byl společný název pro grafické prostředí Plasma, platformu a aplikace. Dále proběhlo
… více »Moxie Marlinspike, vývojář komunikační aplikace Signal, se dostal ke kitu firmy Cellebrite pro forenzní analýzu smartphonů, dodávanému represivním složkám různých států včetně autoritářských režimů. V zápisku ho popisuje včetně zranitelností a možných porušení licencí. Jedna z chyb v Cellebrite vede při načtení zvláštního souboru k narušení integrity veškerých reportů. Budoucí verze Signalu mají obsahovat zvláštní soubory.
… více »Bylo vydáno Ubuntu 21.04 s kódovým názvem Hirsute Hippo. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdůrazněna je možnost integrace s Microsoft Active Directory, Wayland ve výchozím stavu a vývoj aplikací pomocí Flutteru.
Prohlášení (Twitter) Minnesotské univerzity k výzkumu proveditelnosti nenápadného začlenění bezpečnostních chyb do Linuxu: Situaci bereme vážně. Výzkum jsme pozastavili. Prozkoumáme výzkumnou metodu a její schválení. Stanovíme opatření…
OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 16.0.0 (Current) otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). Přehled novinek v článku na Medium.
Na MFF UK pokračuje série on-line přednášek o architektuře a implementaci operačních systémů. Dnes je na programu Live kernel patching, příští týden ladění kernelu a kdump, další přednášky jsou naplánovány až do 3. června.
… více »Byla vydána nová verze 3.3 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Mozilla.cz informuje, že Mozilla z Firefoxu pro Android i iOS odstraní integraci „sledovacího“ systému Leanplum. Leanplum sbírá informace, jak moc uživatelé používají záložky, panely, integraci Pocketu apod. Českých uživatelů se to prý příliš netýká.
Microsoft v příspěvku na svém blogu představil WSLg (Windows Subsystem for Linux GUI) aneb rozšíření WSL přinášející možnost spouštění grafických linuxových aplikací. V dalším příspěvku je rozebrána architekturu WSLg. Videoukázka práce s WSLg na YouTube.
Zde si můžete prohlédnout záložky uživatele ZAH.
Adresář: /
Zde nejsou žádné záložky.