Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Pokud jste pVit, přihlaste se a bude vám zobrazena vaše domovská stránka.
Přezdívka: pVit
O mně: Linuxem se zabývám od doby, co mi do ruky přišel první minipočítač Raspberry Pi. Od té chvíle se mi změnil život, ztratil jsem tolik nervů, že to ani není pravda, kroutil hlavou nad nelogičností mnoha věcí, ale i sem tam uznal dobré vlastnosti souborového systému. Se systémem jsem nucen operovat v práci každý den, a i po mnoha stovkách hodin v terminálu a tisících řádcích vytvořených manuálů nemohu říct, že bych se nebál dalšího dne příchodu do práce s tím, že bude v systému roz*ebané zase něco nového. Mimo to dělám externistu pro vysokou školu, kde se zabýváme RPi, jeho využitím ve výuce, laboratořích i v průmyslu. Osobně jsem nadšen (a upřímně překvapen) z aktivity studentů, jejich nápadů a věcných diskuzí.
Závěrem bych řekl jen dvě slova - zlatý Windows.Pro lidi se slabší schopností pochopení jiného názoru, než mají oni - nejsem troll, pouze v otázce OS pro klasického koncového uživatele podle mě existuje jen jedna správná odpověď. Radši si užiji plug-and-play systém, který mi ušetří spoustu času, než abych hodiny hledal na fórech, jak zprovoznit herní myš. Amen.
Linux používám od roku: 2014
Patička: Writing multithreaded code is easy... to get wrong.
Datum registrace: 13. 10. 2016
Skóre: 11