Elon Musk na akci We, Robot (YouTube, 𝕏) představil Robotaxi, Robovan a vylepšeného Tesla Bota (Optimus).
Internet Archive je offline (𝕏, Bluesky, Mastodon). Unikly údaje 31 milionů uživatelů. Probíhal / probíhá na něj DDoS útok.
Alyssa Rosenzweig se v příspěvku na svém blogu rozepsala o hraní AAA her na Asahi Linuxu. Na YouTube je záznam její včerejší přednášky na XDC 2024 (X.Org Developer's Conference).
Vláda schválila Národní polovodičovou strategii: Česká republika má velký potenciál stát se významným hráčem v oblasti výroby čipů, zejména v evropském měřítku. Využít tento potenciál je cílem Národní polovodičové strategie, kterou připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s experty, a která navazuje na evropský Akt o čipech.
V lete vyšiel Aeonwave 4.0, ktorý niekoľkonásobne menej vyťažuje procesor pri interpretácií priestorového zvuku než OpenAL Soft. Autor hľadá prispievateľov do knižnice libaaxopenal za účelom pridania ALC_EXT_EFX rozšírení využívaných napr. v hre Doom 3 cez port Dhewm3 v Linuxe.
Linuxová distribuce Ubuntu 24.10 „Oracular Oriole“ byla vydána. Jde o průběžné vydání s podporou 9 měsíců. Obsahuje mj. Linux 6.11 či GNOME 47 s několika odkazy na první vydání Ubuntu (4.10 „Warty Warthog“) před 20 lety. K dispozici jsou také oficiální deriváty s odlišnými výchozími desktopovými prostředími anebo balíky aplikací.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové major verzi 2.0 (YouTube). Důležité změny v Migration Guide.
Apache Tomcat (Wikipedie) slaví 25 let. Při té příležitosti byla vydána nová verze 11.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové verzi 24.09.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. O3DE má nového maskota: Odie.
Kdo chce podpořit společnost Nintendo v jejím boji proti open source softwaru (Ryujinx, yuzu, …), může si koupit Nintendo budík Alarmo za 100 dolarů. Za jak dlouho bude na budík naportován Doom?
Zdravim, potrebuji udelat neco jako docasnou tabulku. Problem je takovy, mam obrovske mnozstvi jednoduchych dat v nejake tabulce, no a chci pro kazde id (ruzne se opakuje) vytvorit neco jako cache tabulku kde bude vysledek dotazu (...where id = 123 group by...), teda az pri prvnim pouziti onoho id. takze dotaz na hlavni tabulku ktery obvykle trva treba 2 sekundy, by pri dotazu na tuhle docasnou tabulku trval 00 nic (odkud brat data by bylo osetrene v samotne webove aplikaci).
No pri aktualizaci dat (ktera by probihala treba 1x denne) by se vsechny docasne tabulky smazaly.
Zkousel jsem neco jako CREATE VIEW, jenze to bylo snad jeste pomalejsi nez kdybych ten dotaz pokazde provadel znovu. Delal jsem snad nekde chybu?! Taky jsem zkousel create temporary table, jenze to mi v databazi evidentne jen-tak nezustane.
Nevite jak na to? Mam na svym serveru mysql5. Nejsem proti zmene na jiny databazovy server, ktery bude minimalne stejne rychly a bude umoznovat neco pro reseni problemu, ktery jsem popsal vyse.
p.s. Ted me napadlo, co takhle vytvorit klasickou tabulku, ale v memory enginu? Tzn. bylo by to ulozene v pameti, takze by ta rychlost vytvoreni, pouzivani (pouze select) a smazani mela bejt postacujici.
CREATE VIEW můžeš zadat ALGORITHM, který říká, jak má s pohledem pracovat. Možnosti jsou dvě - MERGE nebo TEMPTABLE. Pokud nezadáš něco explicitně, mysql si vybere jeden z nich, nevím jak. MERGE si zřejmě vybralo v tvém případě - tento algoritmus si pamatuje akorát dotaz, který jsi zadal při CREATE VIEW a pokud pošlel nějaký dotaz na ten VIEW, tak ho syntakticky zmerguje s tím, co si pamatuje a zavolá. Tedy v podstatě syntaktický cukr. Druhý algoritmus - TEMPTABLE vytvoři dočasnou tabulku, kde si pamatuje data - to je to, co chceš. Jak se to chová při updatu bych musel hledat v dokumentaci, je možné, že tam jsou nějaká omezení...
Zdroj: http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/view-algorithms.html
Mam na svym serveru mysql5. Nejsem proti zmene na jiny databazovy server, ...V tom pripade odporucam zvazit PostgreSQL, pripadne jeho "enterprise" verziu EnterpriseDB.
Zatim to tu nikde nepdalo, takze se zeptam - pouzivate indexy? Nevim kolik zaznamu je v tabulkce celkem ani kolik filtrujete (v procentech) ani jaky mate hardware - na vsem zalezi. Pokud ale jde o nejakou "obycejnou" webovou aplikaci a query neni nejak silene komplikovana, tak bude problem spis v indexaci databaze a optimalizaci dotazu. Driv nez bych resil nejake silenosti, tak bych se zameril na toto. Daji se s tim dokazat zazraky...
Johny99
Ahoj! Co znamena "obrovske mnozstvi jednoduchych dat"? Pokud mas nekolik milionu zaznamu, tak to rozdel do partitions podle prave toho id. Kazde id, pak bude mit "svoji" tbl, coz ti pomuze zvysit vykon.
Tiskni Sdílej: