Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.04 s kódovým názvem Lunar Lobster. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.04 mělo vyjít 20. dubna 2023.
Linuxová distribuce OpenMandriva byla vydána ve verzi ROME 23.03. Název ROME říká, že se jedná se o průběžně aktualizovanou (rolling) edici. Stabilní edice nese název Rock, aktuálně OpenMandriva Lx 4.3 Dysprosium.
Tento pátek od 14:00 proběhne v Brně na FI MUNI konference DevConf Mini. Na programu je celá řada zajímavých přednášek od testování releasů Fedory, přes super počítače nebo Big Data, až po závody autonomních aut. Konferenci bude možné sledovat i na online streamu.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2023. Adobe Reader, Microsoft SharePoint, Oracle VirtualBox, Tesla, Ubuntu Desktop, Windows 11, macOS, Microsoft Teams, VMWare Workstation. Vše hacknuto. Synacktiv získal 530 000 dolarů a Teslu Model 3.
Byla vydána nová stabilní verze 3.5 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání a na YouTube.
Po 5 měsících vývoje od vydání verze 6.1 byla vydána nová verze 6.2 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Dolphy bylo vybráno na počest amerického jazzového altsaxofonisty, flétnisty a basklarinetisty Erica Dolphyho.
Řešení dotazu:
timestamp
se vždy ukládá v UTC a převádí se do aktuální časové zóny. Začal bych tedy tím, že se podíváte pomocí mysql
klienta do databáze, zda tam ty časy máte správně a zda se správně převádí, když nastavíte různé časové zóny. Druhá věc je pak ještě zkontrolovat, jak se to chová v PHP, zda vám to náhodou nepřevádí mezi časovými zónami ještě podruhé.
13:00 TZ+2:00 == 12:00 TZ+1:00 == 11:00 UTC
, žádné přičítání nebo odčítání není potřeba. Akorát je potřeba počítat s tím, že uživatel očekává časovou zónu platnou v době zadávaného času, ne aktuální – takže je potřeba časovou zónu přepínat podle zadávaného/čteného data, ne podle aktuálního data. Tj. pokud zadávám nebo čtu datum a čas v prosinci, musím nastavit časovou zónu SEČ, bez ohledu na to, zda je zrovna aktuální SEČ nebo SELČ. Při zadávání času mezi 2:00 a 3:00 při přechodu z letního času na standardní je asi potřeba se uživatele na časové pásmo dotázat, protože to nijak nevyvěštíte.
Akorát je potřeba počítat s tím, že uživatel očekává časovou zónu platnou v době zadávaného času, ne aktuální – takže je potřeba časovou zónu přepínat podle zadávaného/čteného data, ne podle aktuálního data.Jo, o to mi právě šlo. Jestli MySQL má tohle už nějak vyřešené, pak není co řešit. Z dotazu jsem nabyl dojmu, že si to přepočítávání píše sám.
Asi každý myslíme něco jiného časovou zónou.
Očividně. Ale pokud se v souvislosti s unixovými systémy používá termín timezone (časová zóna), myslí se tím téměř vždy to, o čem mluvím já.
pořád tam zbývá ta hodina při přechodu zpět na sluneční čas, kdy datum, čas a geografická časová zóna nestačí.
Proto se také jako interní reprezentace používá ta vyjádřená pomocí time_t
, která tímto problémem netrpí. A proto funkce mktime()
v tom jednom speciálním případě přihlíží i k hodnotě položky tm_isdst
; protože ale tento speciální případ (u většiny zón - z těch, které vůbec nějaký letní čas mají) pokrývá přibližně jednu setinu procenta roku (navíc pečlivě vybranou tak, aby se toho dělo pokud možno co nejméně), nikdo to obvykle moc neřeší.
mktime()
a localtime()
resp. localtime_r()
se o to postarají, otázkou jen je, jestli je autor software použije nebo jestli se spolehne na lidovou tvořivost.
SET time_zone='Europe/Prague'
Potom to funguje dobře.
Tiskni
Sdílej: