Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.
Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
id_cloveka hodnoceni
clovek1 222
clovek2 333
atd.
kde hodnoceni je proste nejaka ciselna hodnota. (Pro jednoduchost si treba muzeme predstavit, ze hodnoceni je stanoveno jako nejlepsi vysledek ze soutezi, kde se dany clovek ucastnil, ale to neni dulezite)
2. krok: No a ja ted chci stanovit soucet techto hodnoceni jednotlivych lidi pro danou soutez.
Priklad:
soutez1 ma tyto ucastniky: clovek1 s hodnocenim 222 clovek2 s hodnocenim 333 clovek3 s hodnocenim 444
soutez2 ma tyto ucastniky: clovek 2 s hodnocenim 333 clovek 4 s hodnocenim 555No a ja bych si pral ziskat neco jako
soutez1 999
soutez2 888
Samozrejme si muzu ulozit vysledek z prvniho select statementu nekam mimo databazi do hashe a pak posilat selecty, abych zjistil seznamy ucastniku. Tohle mi funguje, ale bylo by mnohem peknejsi to udelat v jednom dotazu primo uvnitr databaze.
Řešení dotazu:
SELECT soutez, sum(skore) FROM hodnoceni GROUP BY soutez;
Tiskni Sdílej: