Linux na 4bitovém mikroprocesoru Intel 4004 z roku 1971? Ale jistě: Linux/4004 (YouTube).
Google Chrome 129 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 129.0.6668.58 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 9 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube: DevTools Chrome 127-129).
Byly nalezeny a opraveny bezpečnostní chyby CVE-2024-38812 a CVE-2024-38813 s CVSS 9.8 a 7.5 ve VMware vCenter Server. Jedná se o vzdálené spouštění příkazů (RCE) a eskalaci oprávnění.
MojeID rozdává bezpečnostní klíče (tokeny) GoTrust Idem Key pro přístup k online službám veřejné správy (NIA). Ti, kteří již mají, mohou získat tablet ve slosování.
Společnosti Nintendo a Pokémon žalují společnost Pocketpair. Její hra Palworld prý porušuje patenty Nintendo a Pokémon.
RabbitMQ (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 4.0. RabbitMQ je open source messaging a streaming broker napsaný v programovacím jazyce Erlang. Implementuje protokoly AMQP 0-9-1, AMQP 1.0, RabbitMQ Streams, MQTT a STOMP a v HTTP a WebSockets Web STOMP plugin, Web MQTT plugin a management plugin.
Po půl roce vývoje od vydání verze 46 bylo vydáno GNOME 47 s kódovým názvem Denver. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6.3. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Uživatele Windows a Microsoft 365 Business a Enterprise mohou oficiálně používat Python v Excelu. Spolu s knihovnami jako pandas, Matplotlib a NLTK. Jedná se o spolupráci s Anacondou. Microsoft si tento "vynález integrace tabulkových procesorů s externími prostředími" patentoval: US12026560B2. Už před podáním patentu ale mohli uživatelé pro Python v Excelu používat například PyXLL. LibreOffice / OpenOffice.org měl PyUNO.
Provoz Mozilla.social, tj. instance Mastodonu provozované Mozillou, bude 17. prosince 2024 ukončen.
Řešení dotazu:
for (path, dirs, files) in os.walk(path):
print path
print files
/home/pavel/texty
['dopis1.txt', 'vysledky.txt', 'zapis.txt']
os.path.join(root,name)Je to take v dokumentaci v odkazu. Mimochodem, jak vis kolik bude tech souboru?
Jak ale načíst názvy souborů (i s cestami) do samostatných proměnných? Prostě, aby se v první proměnné objevil obsah /home/pavel/texty/dopis1.txt, v druhé proměnné /home/pavel/texty/vysledky.txt, atd.Dá se to vyřešit třeba takhle:
#! /usr/bin/env python # -*- coding: utf-8 -*- # import os import os.path path = "." for cnt, fn in enumerate(os.listdir(path)): fn = os.path.abspath(fn) if os.path.isfile(fn): key = "obsah_promenne%d_ma_byt" % (cnt + 1) globals()[key] = fn print obsah_promenne1_ma_byt print obsah_promenne2_ma_byt print obsah_promenne3_ma_bytAle docela silně pochybuji, že to je to co chceš. Mít tisíc proměnných ti k ničemu není, většinou to chceš nějak sekvenčně zpracovávat, nebo je mít v poli.
Traceback (most recent call last):
print obsah_promenne2_ma_byt
NameError: name 'obsah_promenne2_ma_byt' is not defined
<
.
Nevim, na co tu teda mají to codeCode je jen HTML značka
<code>
, která z principu není vševědoucí (doslova to nejde parsovat bez escapování), takže jí musíš vyescapovat <
a >
za <
>
.
Jenže ten tvuj kód nefunguje.Ale funguje. Jen to musíš pustit v adresáři, kde jsou alespoň tři soubory, jinak nemůžeš čekat, že to naplní tři proměnné, že.
#! /usr/bin/env python # -*- coding: utf-8 -*- # import os import os.path path = "." files = ( os.path.abspath(fn) for fn in os.listdir(path) if os.path.isfile(fn) ) for cnt, fn in enumerate(files): key = "obsah_promenne%d_ma_byt" % (cnt + 1) globals()[key] = fn print obsah_promenne1_ma_byt print obsah_promenne2_ma_byt print obsah_promenne3_ma_byt
Úkol je vyřešen, dál mne Python nezajímá. Vracím se ke své milované Javě, ve které dělám už několik let.Zhrzený Java programátor? Příště to napiš rovnou, ušetříš všem dost času.
Tiskni Sdílej: