Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Jak je to s shutdownem mysql nevim, ale predpokladam, ze to nejak navazet pujde.Například v systemd unitě, stačí vyplnit příkaz, který se má provést při shutdown.
INSERT INTO table2 SELECT * FROM table1 WHERE condition;V podmínce bych vybral data, která je potřeba zapsat. Pak to obalíte transakcí a v ní můžete přenesená data z memory i odmazat. Trigger se typicky spouští při operaci nad tabulkou, šlo by tedy při vkládání záznamu do memory tabulky kontrolovat počet záznamů v této tabulce a pokud překročí určitý počet nebo časové rozpětí, pak vložit nový záznam a všechny záznamy rovnou přenést do innodb tabulky, promazat a hotovo. Ale bude to trochu zpomalovat zápis. V triggeru můžete jen volat proceduru, do které umístíte logiku výše nastíněných operací. Tuto proceduru pak můžete snadno zavolat před zastavením Mysql. Stejný kód by se pak provedl při překročení zápisů do memory tabulky i při zastavení databáze. Mysql svůj myslím vlastní plánovač (cron) nemá. Řešil bych systémovým cronem a skriptem na dva řádky. Jak hodně to pomůže zápisům na kartu nedokážu odhadnout. Nejspíš existují pro daný účel specializovaná řešení, pohledejte jak to dělají kolegové či konkurence. Na pouhé pasivní ukládání údajů ze senzorů je Mysql zbytečně složitá.
Tiskni
Sdílej: