abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×

    včera 21:55 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:22 | Nová verze

    Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    včera 13:44 | Nová verze

    OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:00 | Bezpečnostní upozornění

    V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 08:00 | IT novinky

    I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 07:00 | Nová verze

    Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.11. 21:11 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.11. 16:22 | Nová verze

    Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.11. 16:11 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.11. 14:11 | Bezpečnostní upozornění

    Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) upozorňuje na hrozbu spojenou s používáním mobilní aplikace WeChat a její čínské verze Weixin (dále jen WeChat). Ta sbírá velký objem uživatelských dat, a právě to by – v kombinaci se způsobem jejich sběru – mohlo sloužit k přesnému zacílení kybernetických útoků.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
     (17%)
     (17%)
     (67%)
    Celkem 6 hlasů
     Komentářů: 0
    Rozcestník

    Dotaz: Sledovani stavu GPRS pripojeni v pppd

    20.11.2009 12:35 Tomas Drajsajtl
    Sledovani stavu GPRS pripojeni v pppd
    Přečteno: 241×
    Hola, kolegove! Snazim se (celkem uspesne) rozchodit GPRS pripojeni pres Telit GSM modul na seriove lince. Mam akorat problem, jak v pppd poznat, ze pripojeni zdechlo. I kdyz nastavim
    lcp-echo-interval 30
    lcp-echo-failure 10
    
    a seberu modulu antenu, tak i kdyz pres ping nekam ven prokazatelne neprojde ani jeden paket, pppd si vubec nevsimne, ze ztratil spojeni a neukonci se. Ani v debug modu nevidim zadnou hlasku, ze by vubec nejake echo posilal. Cim to muze byt?

    Odpovědi

    28.11.2009 16:52 --- | skóre: 13 | blog: LINUXDRAK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sledovani stavu GPRS pripojeni v pppd
    Dobrý den, a co pravidelně sledovat pingem nějaký server ?
    29.11.2009 22:52 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sledovani stavu GPRS pripojeni v pppd

    Máte něco rozbitého v pppd, protože přesně tyhle parametry říkají, že po 300 sekundách mrtva pppd spojení ukončí.

    Ještě by ale mohl být problém v modemu, který LCP odchytává zpracovává místo vzdáleného konce, takže ve skutečnosti modem krmí počítač falešnými odpověďmi. Ale to by se dalo ověřit jen odposlechem sériové linky nebo ukecanějším režimem pppd.

    2.12.2009 12:19 Tomas Drajsajtl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sledovani stavu GPRS pripojeni v pppd
    Diky za odpovedi! Pres LCP se mi to nepodarilo a debug po navazani spojeni uz nevypise ani radku. Nez prijdu na lepsi reseni, hlidam to pres OpenVPN, ktere na takto navazanem spojeni spoustim. Kdyz zdechne tunel, zabiju i pppd a navazuji vse znovu.
    20.2.2010 15:34 frr | skóre: 34
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sledovani stavu GPRS pripojeni v pppd
    Ono to PPP proti GPRS modemu skutečně obvykle končí právě v tom lokálním modemu (GSM MT). Od modemu dál nad GSM sítí už IP běží po jiné enkapsulaci (tuším LLC a pak GTP). Modem dělá vlastně reenkapsulaci IP na jinou L2 vrstvu, aniž by se choval jako routující hop.

    http://www.fccps.cz/download/adv/frr/gprs/GPRS-obecne.pdf

    Proto dává smysl, aby na LCP echo odpovídal přímo lokální modem (GSM MT), pokud to nemá do čeho překlopit (což patrně nemá). Čili to PPPčko je tam víceméně jako standardní rozhraní pro kompatibilitu s klasickými TCP/IP stacky v operačních systémech, kde PPP je historicky jednou z nejběžnějších variant.

    Některé GPRS modemy mají svůj vlastní IP stack - neznám detaily interní implementace, ale mám pocit, že samo GSM/GPRS MT, protože mluví nativně všemi protokoly GSM/GPRS sítě, tuhle obezličku s PPPčkem nepotřebuje, balí data rovnou do LLC. Taky by tyhle modemy mohly nějak nativně hlídat, zda je PDP kontext živý, pokud taková možnost existuje...

    Mohlo by být aspoň akademicky zajímavé, kdyby někdo napsal open-source GSM/GPRS protocol stack, umožňující implementaci GSM MT. Vlastně existuje projekt OpenBTS, využívající software "GNU Radio" a USRP hardware, ale nevšiml jsem si, že by někdo implementoval taky GSM MT. Asi je to prakticky nesmysl. Proč dělat soft/opensource GSM modem, když se dá použít libovolný masově vyráběný modem nebo mobil, který umí vše potřebné za pár šupů a mluví s Vámi přes PPP po sériáči... Akorát pak člověk musí hlídat konektivitu na nějaké vyšší vrstvě. Což je vlastně koncepčně možná jediný rozumný přístup.
    [:wq]

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.