Byla vydána nová verze 3.22.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.
FreeBSD odstranilo poslední GPL kód ze základního systému. Konkrétně dpv, libdpv, libfigpar a dialog. Instalátor před čtyřmi lety přešel z dialogu na bsddialog.
Sociální síti 𝕏 (dříve Twitter) má dnes 20 let. Pro veřejnost byla zpřístupněna 15. července 2006.
Insula Faktury je open source generátor faktur, který běží přímo ve webovém prohlížeči. Žádná registrace, žádné sledování, žádné omezení. Zdrojové kódy jsou k dispozici na Codebergu.
První Mobile Linux Hackday v Plzni, tj. komunitní setkání věnované Linuxu na mobilních zařízeních, proběhne 24. července od 10:00. Akce je otevřená všem zájemcům – od zvědavců po zkušené vývojáře. Dopoledne proběhnou přednášky Davida Heidelberga a Petra Hodiny o aktuálním stavu mobilního Linuxu: proč vůbec chtít tučňáka v kapse, jaké telefony jsou dnes dobře podporované a co taková podpora obnáší. Po obědě se zaměříme na konkrétní
… více »3D software Blender byl vydán ve verzi 5.2 s prodlouženou podporou. Videopředstavení na YouTube.
SketchForge 3D (GitHub, reddit) je open source 3D editor / CAD běžící ve webovém prohlížeči bez nutnosti účtu nebo cloudového úložiště. Inspirovaný byl Tinkercadem. Doporučena je lokální instalace.
Byla vydána nová verze 11.9 webového prohlížeče Midori (Wikipedie, GitHub). S novým centrem ovládání, pokročilejším blokováním reklam, optimalizací výkonu…
Na Crowd Supply běží kampaň na podporu open source čtečky elektronických knih Open Book Touch. Postavena je na ESP32-S3. Má 4,26palcový dotykový e-papírový displej s rozlišením 480×800 pixelů, podsvícení, slot na microSD kartu. Cena je 149 dolarů a poštovné 12 dolarů. Dodání je plánováno na duben 2027.
Na Humble Bundle běží akce Linux: All the Things by O'Reilly a Picos, HATs, and More by Raspberry Pi Press. Elektronické knihy lze koupit se slevou a současně podpořit organizace Code for America a Raspberry Pi Foundation.
channel.conf a zkouším toto:
szap -r 'CT 24'
Dostávám tento výpis:
zapping to 4 'CT 24': sat 0, frequency = 12525 MHz V, symbolrate 27500000, vpid = 0x00a5, apid = 0x0064 using '/dev/dvb/adapter0/frontend0' and '/dev/dvb/adapter0/demux0' status 1f | signal e0d6 | snr d044 | ber 00001800 | unc fffffffe | FE_HAS_LOCK status 1f | signal e103 | snr cfc6 | ber 000000ce | unc fffffffe | FE_HAS_LOCK status 1f | signal e0cb | snr d03b | ber 00000000 | unc fffffffe | FE_HAS_LOCK status 1f | signal dfc3 | snr d020 | ber 00000000 | unc fffffffe | FE_HAS_LOCK status 1f | signal e0fe | snr d09e | ber 00000000 | unc fffffffe | FE_HAS_LOCKVše se tedy tváří v pořádku. V takovém případě by pak dle LinuxTV Wiki měl fungovat tento příkaz:
cp /dev/dvb/adapter0/dvr0 fooTen by měl do
foo ukládat aktuální naladěné vysílání. Bohužel výsledný soubor (po přerušení kontinuálního kopírování pomocí CTRL+C) má nulovou velikost.
Podobně dopadl i pokus, kdy jsem se stanici pokusil streamovat pomocí VLC do sítě. VLC na straně serveru se také netvářilo nijak chybově, ale spustění streamu na klientovi se nezdařilo.
Tušíte někdo, v čem může být problém, že nedostávám žádný výstup z DVB-S přijímače?
Řešení dotazu:
Tiskni
Sdílej: