Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Zdravim Vas,
planuji na leto vystavbu v nasem mestecku AP, rad bych ho umistil k sobe na strechu a napajel pres POE, cilem je postavit volnou komunitni sit pro par lidi.
Resim jaky hardware v dnesni dobe pouzi,t na trhu je toho dost, ale nemam zkusenosti rad bych se s cenou celeho AP vesel ~ 4-5 tisic, vse bych rad resil v pasmu 5GHz.
V prvni fazy bych si predstavoval mi vsesmerove AP a tim pokryt blizke okoli + do budoucnosti moznost postavit p-t-p spoj k dalsimu ucastnikovi a zde opet umistit AP.
Nerad bych zarusil
Premyslim o tomto AP: Omnitik OMN5HnD - venkovni AP, 802.11a/n, POE
http://www.i4wifi.cz/omn5hnd-omnitik-venkovni-ap-hotspot-2x2-mimo-802-11a-n-poe-l4_d2261.html
Nema uplne jasno jake 5GHz klientske zarizeni pouzit, abych vyuzil smysluplne moznosti tohoto AP, nabizi se pouzit SXT 5HnD, ale prijde mi trochu drahe, tak jsem uvazoval o pouziti Nanostation 5 loco, nekde jsem vsak cetl, ze kombinovani NS,Omnitik/Mikrotik neni uplne stastne, protoze oboji pouziva sve technologie a nelze je tedy plne vyuzit proti sobe, jeste me trochu mrzi jedna vec, jelikoz kazdy ucastnik ma doma jeste wifi coz je dalsi krabicka, existuje zarizeni, ktere je schopne prijimat v 5GHz + ma 2.4Wifi AP pro pokryti domova a nejake LAN porty k tomu?
Omlouvam se za amatersky dotaz, jaky hardware pouzivate pro bezdratove site?
Tiskni
Sdílej: