Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
~ # cat /etc/ppp/peers/t-cenzor /dev/ttyUSB0 115200 defaultroute usepeerdns nodetach crtscts lock noauth local debug nodeflate connect "/usr/sbin/chat -v -f /etc/chatscripts/t-cenzor-connect" disconnect "/usr/sbin/chat -v -f /etc/chatscripts/t-cenzor-disconnect" ~ # cat /etc/chatscripts/t-cenzor-connect TIMEOUT 10 ABORT 'BUSY' ABORT 'NO ANSWER' ABORT 'ERROR' "" 'ATZ' SAY 'Setting APN FQDN\n' OK 'AT+CGDCONT=1,"IP","internet.t-mobile.cz"' ABORT 'NO CARRIER' SAY 'Dialling!\n' OK 'ATD*99***1#' CONNECT ''
asyncmap 0 auth crtscts lock hide-password modem lcp-echo-interval 30 lcp-echo-failure 4 noipxOpravdu ta simka funguje a má u operátora povolený internet? Není to čerstvě aktivovaný mobil.cz?
Mne sa to podarilo rozchodit tak, ze som zmenil nastavenie portov na modeme a ako INIT2 retazec nepouzivam to ATQ0 co je vsade na nete, ale len si zapnem localne echo cez ATE1.
Cize cez minicom alebo cez obycajne echo treba dat prikaz AT^SETPORT, staci to urobit len raz, modem si to bude uz potom pamatat.
echo 'AT^SETPORT = "FF;10,12,16,A2"' > /dev/ttyUSB0
Po tomto zasahu uz sa nebude emulovat virtualna CD-ROM s ovladacmi a programom Mobile Partner, da sa to vratit naspat, ak treba.
Vysvetlenie v skratke: AT^SETPORT? - vypise sucasne nastavenie, od vyroby je to: A1,A2;10,12,16,A1,A2
Zoznam vsetkych podporovanych rozhrani sa da ziskat cez prikaz:
AT^GETPORTMODE
Mudrosti som cerpal z: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=582284&st=40
Moja funkcna konfiguracia pre wvdial.conf:
[Dialer Defaults]
Init1 = ATZ
Init2 = ATE1
Modem Type = USB Modem
Baud = 150000000
New PPPD = yes
Modem = /dev/ttyUSB0
Username = { }
Password = { }
[Dialer pin]
Init3 = AT+CPIN=0000
[Dialer swan]
Dial Command = ATD
Carrier Check = no
Phone = *99#
Stupid Mode = 1
Init4 = AT+CGDCONT=1,"IP","internet","",0,0,0,0
Dial Attempts = 2
Auto Reconnect = on
Auto DNS = 1
Tiskni
Sdílej: