Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu pro jednodeskové počítače na platformě ARM, byl vydán ve verzi 23.05. Přehled novinek v Changelogu.
Minulý týden proběhla openSUSE Conference 2023. Mimo jiné bylo oznámeno přejmenování systému MicroOS Desktop. MicroOS Desktop GNOME byl přejmenován na openSUSE Aeon a MicroOS Desktop Plasma na openSUSE Kalpa.
Thom Holwerda z OSnews si všímá, že vývoj operačního systému MINIX je prakticky mrtvý. Jeho hlavní autor, Andrew Tanenbaum, formálně odešel do důchodu v roce 2014 a příspěvky do kódu v následujících letech vůbec ustaly. Stav projektu shrnuje diskuze z roku 2020. Sice vyšlo najevo, že Intel používal MINIX v Management Engine, ale změny nezveřejňoval.
Dle mých zkušeností to nejvíc odchází teplem. Měly jsme nějaký problém s klimatizacemi docela dlouho a přes léto tam bylo 38°, přes rok 34° všechny baterky v UPS odcházely po 3-6 měsících. Jak píšeš byly měkké.
Měnil jsem je tak 3x všechny. Od doby kdy jsme daly do cajku chlazení a teplota nepřekročila 19° o nich 3 roky nevím a všechny jsou v cajku
root@emil:~# apctest 2016-03-01 18:52:23 apctest 3.14.12 (29 March 2014) debian Checking configuration ... sharenet.type = Network & ShareUPS Disabled cable.type = Custom Cable Smart mode.type = APC Smart UPS (any) Setting up the port ... Doing prep_device() ... You are using a SMART cable type, so I'm entering SMART test mode Hello, this is the apcupsd Cable Test program. This part of apctest is for testing Smart UPSes. Please select the function you want to perform. 1) Query the UPS for all known values 2) Perform a Battery Runtime Calibration 3) Abort Battery Calibration 4) Monitor Battery Calibration progress 5) Program EEPROM 6) Enter TTY mode communicating with UPS Q) Quit Select function number:
K tomu DIY řešení a random akumulátorům: Sloupni si samolepku z těch "APC" akumulátorů, a pak si kup stejné jinde. Otestování akumulátorů je i v domácích podmínkách triviální, zvlášť, když jsou dva v serii - prostě se změří napětí na jednotlivých akumulátorech při nabíjení a vybíjení (nesmí se moc lišit) a celková doba zálohy (z ní se spočítá kapacita). Kvůli tomuhle si pak APC za baterku (pokud je vůbec testují) počítá 3 násobek ceny.Toto vsetko mi je jasne a na vela svojich projektov (nie UPS), pouzivam akumulatory, ktore si vyberam sam ... podla parametrov si vyberiem co potrebujem a rovno kupim ... ale v praci je to ine. Velke UPS nie su lacne a garantuju parametre len pri pouziti schvalenych komponentov. Ked by dala UPS zbohom, tak ako prvu vec bude vyrobca skumat, ci si mal vsetko ako si mal mat ... ak nie, tak mozes na reklamaciu zabudnut ...
Po ukončení vybíjení ale napětí hned stoupne.Ano stupne, ale to nehovori nic o tom kolko energie ma. Tak isto kolko energie stratila baterka na tom vnutornom odpore pocas vybijania a ako zas klesne napatie pri zatazi ... videl si projekt batteriser ? :D Pekna ukazka kolko nezmyslom dokazu ludia ohladom baterii verit ...
Ked by dala UPS zbohom, tak ako prvu vec bude vyrobca skumat, ci si mal vsetko ako si mal mat ... ak nie, tak mozes na reklamaciu zabudnut ...U větších UPS předpokládám, že akumulátory přežijí záruční dobu UPS bez problémů (mají lepší správu baterek), a potom si tam snad i v práci můžeš dát, co chceš? Respektive, sehnat firmu, která vám vymění akumulátory a provede profylaxi, aniž byste se museli zadlužit :) Tedy pokud v práci nemáte nějakou prodlouženou záruku a pod. Batteriser? To si hned běžím koupit!! :)) Ale to ještě nic není proti zařízení, které filtruje elektřinu vyrobenou z ekologických zdrojů od té vyrobené v atomové elektrárně. Tu ukládá do akumulátoru, a ten pak majitel pravidelně odevzdává ve speciální sběrně, kde ho ekologicky znehodnotí. Viděl jsem to v nějakém dokumentu o Temelínu. Vymysli takový přístroj, a hned budeš mít po starosti, kde vzít nové nabité akumulátory...
"Po ukončení vybíjení ale napětí hned stoupne." Ano stupne, ale to nehovori nic o tom kolko energie ma. Tak isto kolko energie stratila baterka na tom vnutornom odpore pocas vybijania a ako zas klesne napatie pri zatazi ...Samozřejmě, po připojení zátěže napětí zas klesne, protože i když je olověný akumulátor celkem tvrdý zdroj, tak nějaký ten vnitřní odpor má. Proto, pokud vybíjíš akumulátor takovým proudem, že se na napětí vybitého akumulátoru dostaneš za půl hodiny, tak využiješ jen 0.5 kapacity C20.
MANDATE : 04/05/06 BATTDATE : 11/02/12takze tiez klopem na drevo ...
Tiskni
Sdílej: