Fedora Magazine představil projekt Fedora Kinoite aneb Fedoru Silverblue s prostředím KDE Plasma. Fedora Silverblue je neměnný systém s atomickými aktualizacemi, tj. základní systém je distribuován jako celek, s prostředím GNOME.
Projekty Elasticsearch a Kibana, doposud distribuované pod licencí Apache 2.0, přejdou na duální licencování pod Server-Side Public License (původně používanou pro MongoDB a neschválenou jako open-source organizací OSI) a vlastní source-available licencí. Změna vejde v platnost počínaje vydáním 7.11.
Na Humble Bundle lze do neděle 17. ledna do 19:00 získat zdarma počítačovou hru Bomber Crew (YouTube, Wikipedie) běžící také v Linuxu.
Minimalistická linuxová distribuce Alpine byla vydána v nové stabilní řadě 3.13. Novinkou jsou např. oficiální obrazy v cloudu (AWS EC2), vylepšené síťové nástroje nebo podpora PHP 8.0.
Uživatelé Admineru verze 3.7.1 a starších mohli být 29. a 30. prosince napadeni. Útočníkovi se podařilo do souboru jush.js, který se do této verze ještě stahoval z adminer.org, vložit kód, který mu odesílal přihlašovací údaje. Pokud jste v tomto čase tuto více než 7 let starou verzi Admineru používali, tak změňte hesla databází, ke kterým jste se přihlašovali. Novější verze ovlivněné nejsou.
Ernie Smith píše o historii populárních routerů Linksys WRT54G, jejichž software byl založený na Linuxu, a proto posléze díky GNU GPL uvolněn jako open source, což vedlo k vývoji alternativního softwaru jako DD-WRT či OpenWrt a řadě dalších využití.
Po roce vývoje od vydání verze 5.0 a více než 8 300 změnách byla vydána nová stabilní verze 6.0 softwaru, který vytváří aplikační rozhraní umožňující chod aplikací pro Microsoft Windows také pod GNU/Linuxem, Wine (Wikipedie). Z novinek lze zdůraznit core moduly ve formátu PE, Vulkan backend pro WineD3D, podporu DirectShow a Media Foundation nebo redesign textové konzole. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Guido Günther z Purism napsal článek Phosh Overview o uživatelském prostředí pro mobilní systémy Phosh. Přehledově popisuje co jednotlivé komponenty dělají a jak jsou propojeny.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.5 a následně 1.9.5p1. Řešeny jsou mimo jiné dvě bezpečnostní chyby (CVE-2021-23239 a CVE-2021-23240).
Byl spuštěn proces zmrazování Debianu 11 s kódovým jménem Bullseye.
Napadlo mne jako workaround nabootovat z malé partition po zapnutí v GRUBu defaultně Linux a z něj vzápětí provést reboot do Windows 10.Misto vymysleni takovych nesmyslnych berlicek bych zameril pozornost na reseni problemu.
Windows 10 kameru detekují nespolehlivěCo znamena nespolehlive? Jak se to projevuje? Mimochodem neni nahodou VID 05c8? Tento vid pokryva USB driver Realtek pro Webkamery [VID_05C8&PID_0368=HP HD Webcam Driver]: https://www.realtek.com/en/component/zoo/category/pc-camera-controller-usb-2-0-interface-software 50c
Windows 10 kameru detekují nespolehlivěNespoléhej na ovladače od Microsoftu a nahraj tam ovladače výrobce, pokud tedy je nezbytné Windows 10 používat. Používat linux jen kvůli restartu do Windows je opravdu nesmysl. Problém to chce řešit na úrovni daného systému. Jak byly W10 instaloavné? Přechod ze starší verze, předinstalace? Čistá instalace? Jaké je aktuální sestavení W10? Jaké postupy jsi zkoušel? To všechno může mít vliv na (ne)funkčnost zařízení.
Zdržení startu může být v řádu desítek sekundTo snad míň. No a v čem je teda problém?
man grub-reboot
a tři řádky shellu…
Tiskni
Sdílej: