3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Ahoj uz 2 hodiny ctu fora o sambe a diakritice, ale k reseni jsem nedosel. Mam gentoo a winxp.
V smb.conf jsem zkousel ruzne nastavovat
unix charset,display charset,dos charset.
V fstab zase iocharset,codepage.
Kdyz v linu vytvorim adresar s diakritikou, tak mi ho neprecte spravne win a naopak.
V gentoo pouzivam utf8.
mount -t smbfs -o iocharset=iso8859-2,codepage=cp852 //stroj/sdileni /kam/mountovat
Gentoo Forum zase tvrdí, že WinXP jsou schopné komunikovat v unicode, takže by DOS charset ani neměla být potřeba.
man smb.conf
tvrdí, že unix charset = utf8
je default
No, není to zrovna návod na řešení problému - ber to spíš jako tipy, třeba něco z toho pomůže.
unix charset = utf8 display charset = utf8 dos charset = cp852 mount -t smbfs -o iocharset=iso8859-2,codepage=cp852 //stroj/sdileni /kam/mountovat mount -t smbfs -o iocharset=utf8,codepage=cp852 //stroj/sdileni /kam/mountovat Ani takhle mi to nejede. Co delam spatne??
A seš si jistej že tam máš opravdu UTF-8? Já si to myslel taky ale při nastavování samby se ukázalo jako funkční nastavení:
dos charset = cp852
unix charset = ISO8859-2
Gentoo jsem instaloval na domácí server zhruba před rokem a nijak jsem tam češtinu nenastavoval, běží anglicky. Myslel jsem si že tam bude UTF-8 ale jak je vidět tak ne. Nicméně to ISO8859-2 mě zaskočilo.
Tiskni
Sdílej: