Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
/dev/
vsak vsak ttyACM0 nikde neni"Bus 002 Device 012: ID 0681:0034 Siemens Information and Communication Product"
/dev/
se po pripojeni modemu do USB objevi pouze usbdev2.12 (cislo za teckou se meni pri kazdem zapojeni)/dev/usbdev2.12
zinicializuje, ale neni mozne zadavat AT prikazy do telefonu (minicom je offline)inapproptiate ioctl for device
ttyACM0
. Jadro mam 2.6.13, distribuci Suse 10.0
hwinfo --short
" mi vypise:/dev/ttyACM0 Siemens information and communication MC75presto minicom na portu ttyACM0 nedokaze cist - hlasi, ze neexistuje...i kdyz to spoustim pod rootem
hwinfo --short
mi hlasi modem MC75 na ttyACM0, ale kppp, minicom i wvdial hlasi, ze port nejde otevrit (neexistuje). Zkousim to i jako root. Lze to nejak odblokovat? Diky za vsechny pripominky, Lubos.
Někde jsem četl, že je to "obojživelný modem" na ttySx a USB. Datový kabel musí být zastrčený před připojením napájení, aby se při zapnutí vědělo, které rozhraní se má použít.
Jednou jsem měl problém, že modem vyžadoval PIN. Pod Win jsem ho zadal a pod Lin ho nechtěl až do vypnutí napájení. Zákeřné bylo, že to v Lin nebylo vidět. PIN jsem vypnul, i když jsem četl, že nějaký SW ho tam z Linuxu umí podstrčit.
Jestli můžu, rád bych se zeptal, až to zprovozníš, jestli bere standardní AT příkazy, jako modem na sériovém portu. Chtěl bych ho použít jako náhradu za Siemens 35 (teď nevím přesné označení), který se už nevyrábí. A má opravdu obě rozhraní?
Tiskni
Sdílej: