Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
#this file describes the network interfaces avaible on your system > #and how to activate then.for more information,see interfaces(5). > > #the loopback network interface > manual lo > iface lo inet loopback > adress 10.72.128.165 > netmask 255.255.255.0 > > #this is a list of hotpluggable network interfaces. > #they will be actived automaticly by the hotplug subsystem. > maping hotplug > script grep > map eth0 > #the primary network interface > auto eth0 > iface eth0 > network 10.70.128.0 > broadcast 10.72.128.0 > getaway 10.72.128.1 > #dns-* options are implmented by the resolvconf package,if instaled > dns-nameserver 81.27.192.33
auto eth0 iface eth0 inet static address 10.72.128.165 netmask 255.255.255.0 network 10.72.128.0 broadcast 10.72.128.255 gateway 10.72.128.1Plus jeste zanechat radky pro loopback..
auto lo iface lo inet loopback
man interfaces
.
/etc/init.d/networking
Usage: /etc/init.d/networking {start|stop|restart|force-reload}
hele vsichni co my radite tak moc diik ale chybi ktery sem tam mel sem uz upravil ale porad mi to na prikaz #/etc/init.d/networking restart pise "fail" fak uz neviim co s tiim
/etc/network/interfaces
, pak teprve může debata pokračovat...
To jsi si myslel i když jsi tam měl ta většítka.
Tiskni
Sdílej: