Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Multiplatformní hororová adventura Whispering Willows je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 6. října.
Na čem aktuálně pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za září (YouTube).
mount -t smbfs ...
', alebo smbmount
, ktorým meno a heslo môžeš dať v options. Ak používaš KDE, tak môžeš použiť kioslave smb
. Konqueror si meno/heslo vypýta a bude používať. Pre prehliadanie LAN, je tuším možné pre užívateľa nastaviť v KDE defaultné meno, heslo a pod. Ak je to v Enlightement či Exchange netuším. Vzhľadom na to, že nie všetko čo použiješ je navzájom integrované, tak použitie mena/hesla nemusí byť také priehľadné ako vo Windows.
???Tomu se chci prave vyhnout. Neni v mych silach prihlasit se na nejakych 100 uzivatelskych jmen, kteri ten PC mohou pouzit a vsem zadat jmeno a heslo na share a dat zapamatovat. A uzivatele to sami neudelaji nebo budou drzkovat a to nemam zapotrebi. Proto chci aby se pri jakemkoliv dotazu na jmeno/heslo pouzilo to z domeny. Nic takoveho neni mozne? To je docela velke minus
... Kde to meno/heslo zoberie? To môže byť rôzne podľa spôsobu prístupu. Ak namapuješ adresár zdieľaný z iného stroja, tak to urobíš pomocou 'mount -t smbfs ...
', alebosmbmount
, ktorým meno a heslo môžeš dať v options. Ak používaš KDE, tak môžeš použiť kioslavesmb
. Konqueror si meno/heslo vypýta a bude používať. Pre prehliadanie LAN, je tuším možné pre užívateľa nastaviť v KDE defaultné meno, heslo a pod. Ak je to v Enlightement či Exchange netuším. Vzhľadom na to, že nie všetko čo použiješ je navzájom integrované, tak použitie mena/hesla nemusí byť také priehľadné ako vo Windows.
to co checs jsem delal na jednom linuxovem servru a je to trosku pruda :)), ale funguje to.
Bohuzel uz je to davno takze si nepamatuje presne postup ale jde o to, ze musis prihlasit linux k domene a kvuli tomu si musis nastavit kerberos, pam a sambu. Pak se ti namapuji vsichni uzivatele z AD na tvuj pocitac.
Tady jsem nasel navod http://acd.ucar.edu/~fredrick/linux/samba3/
Jinak zkus si projit HOW TO primo na samba.org HOW TO podle toho jsem to delal ja.
Hodne stesti a malo zaseku :)
Tiskni Sdílej: