Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Ahoj,Naše síť má sdílený internet. Omezujeme rychlost netu pomocí HTB.Script funguje dobře,problém včak nastal u uživatelů,kteří používají DC++ a P2P sítě.Prohlédnul jsem i databázi Abíčka, zkusil jsem i nějaké pokusy a rady,ale nic nepomohlo.Nechci jim napevno nastavit rychlost a zaroven nechci,aby vysosli polovinu linky jen pro sebe...
Zkoušel jsem i přes Iptables omezit pocet vlaken(spojeni) velikost paketu,ale tím jsem jen docílil,že vycucnou jen polovinu linky.
Každý nápad a radu mile přivítám. Nechci těm klukům škodit,platí si to,ale když nepomáhá ani domluva...
P.S.: Prosím nepiště ať jim dám ban nebo něco takového...nedělám to rád...
spíš nastavit priority. Já mám pro každého uživatele linku se stejným prio a pro P2P provoz mám úplně jinou třídu.Záleží na přístupu. Jsou mezi "providery" skuteční provideři, kteří neurčují, na jakou službu uživatel má právo a na jakou ne. Je mi jasný, že někde si člověk nemůže vybírat, ale než si od tebe nechat diktovat, k čemu smím používat net a k čemu ne, tak bych asi hledal nějakou alternativu.
Stahovaci jsou lidé,co dost stahují, o svém zařazení ví a souhlasí s tím.
ESFQ se podivám a mrknu se i na funkčnost priorit...sice jsem o tom něco četl,ale není nikdy dost znalostí..
P.S.: Sám vím,že v tomhle mám určité mezery,proto jsem se zeptal,zda už nemá někdo hotové řešení...nechci zase vymýšlet kolo..
Ano, uznávám, že SSH by mělo mít nějakou prioritu nad ostatním provozem, ale to se dá udělat i jinak, než "Web, mail, ftp a ostatní pak normálním uživatelům fičí a na P2P se dostává až opravdu to co zbyde."Bez priorit to nejde. Nastuduj si jak fungují priority v HTB než příště pustíš z huby nějakou kravinu. Na P2P se dostává normálně, ale pokud si někdo vyžádá stránku z webu bude obsloužen první a na P2P se dostane pak. Kdyby to tak nebylo, tak by se webuchtivý uživatel sakra načekal. On ten P2P provoz je dost agresivní. Domluvili jsme se tak v síti a tak je to taky nastaveno. Komu se to nelíbí, tak toho tu nikdo nedrží...zatím ale nikdo neutekl. Pozoruhodné, že?
Protože tím se de facto říká, že P2P je podřadná záležitost a pokud si budu chtít stáhnout nějaké distro přes bittorrent, budu muset počkat, než si ho stáhnou všichni, co nejsou tak solidární a stahují to přes HTTP. A nebo stahují něco jiného. (Protože ta věta, tak jak je napsaná, IMO znamená, že dokud někdo používá výše zmíněné služby, P2P nejede)P2P jede, ale jde na řadu až pak....nezkusils nevíš....umíš to snad líp? Kecat umí každý, poradit nikdo. Tazateli jsi zatím poradil hrubé ho***.
Jinak samozřejmě, a objevuje se to tady už poněkolikátý, "ti zlí P2P hoši" můžou vždycky nasadit šifrování a nějaký patch v jádře potom pozná houby.Nasadí, tak nasadí, začne osobní domluva, nebo někdo schopný vyvine něco lepšího. Ty to ale podle keců asi nebudeš.
To je poslední, co k tomuhle tématu přispívám, protože dohadovat se s ó velkým já to spravuju PetrLa, který svou neschopnost použít pořádný hardware maskuje nadáváním na protokol, mě opravdu nebaví.No víš, on každý by chtěl internet za hubičku, ale když mu mám říct, že si má koupit pojítko co "podle tebe" za něco stojí a řeknu mu tu úžasnou cenu, tak první co řekne je: "A nic levnějšího tam nemáš?" Ty asi máš závratné sumy na zařízení, ale my ne. Ono i budování infrastruktury něco stojí. A pokud něco takového kupuješ z peněz všech , tak si všichni sakra dobře rozmyslí, jak ty peníze využijí. A opravdud to není žádná prdel, jak ty si představuješ. Je vidět, že moc takových zážitků nemáš. Mluvil by jsi jinak. PS: mě zas nebaví dohadovat se s chytrákem, co kolem toho kecá, háže vinu na jiné, ale v podstatě neumí poradit ani prd. Až budeš mít tazateli co říct a nebo budeš mít nějakou opravdu věcnou poznámku, tak si tě rád vyslechnu. Zatím to ale vypadá, že jen žvaníš do větru. HAWK
Tiskni
Sdílej: