Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Společnost OpenAI představila AI modely o3 a o4-mini (𝕏).
Canonical vydal Ubuntu 25.04 Plucky Puffin. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do ledna 2026.
Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.2.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.04. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 152 (pdf) a Hello World 26 (pdf).
Zajímá vás Open Build Service (OBS) a vývoj linuxového jádra pro IBM Mainframe? V rámci Informatických večerů na FIT ČVUT v Praze proběhne v pondělí 28. dubna přednáška Linux on Z Development s podtitulem „From packaging in the openSUSE Build Service until Linux Kernel Development at IBM“. Přednáška proběhne v anglickém jazyce. Vstup je zdarma a bez předchozí registrace.
Dobrý den,
V menší firmě jsem jako emailového klienta nainstaloval Sylpheed na jeden PC s WinXP a Mandrivou 2006. Adresář s emailama v linuxovém Sylpheedu jsem pomoci odkazu nastavil na ten ve windowsech aby se nemusely emaily stahovat dvakrát a oba mail klienti ukazovaly stejný počet zpráv přečtených i nepřečtených. Podobně i soubory adresáře a filtrů.
Všecho funguje až na to, že Linuxový Sylpheed neotvírá přílohy (*.doc a podobně) a musí se první příloha uložit a potom otevřít ve správci souborů. Sylpheed ve Windowsech přílohy otevře (*.doc v OpenOffice a podobně) při kliknutí myší na přílohu nebo kliknutí na "Otevřít". V Linuxu při pokusu otevřít přílohu (*.doc) v Sylpheedu spuštěného v konzoli se objeví:
execvp: není souborem ani adresářem
Linuxový Sylpheed neumí otevírat přílohy nebo mi něco chybí doinstalovat? Pokud to neumí, umí to potom Sylpheed-claws nebo můžete prosím doporučit jiného mail klienta který by vyhovoval výše napsaným požedavkům.
Děkuji.Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: