Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Ted ta horsi zprava: zatim jsem to neresil, protoze jsem na to nemel cas (a kabel nevytahuju casto). Ale myslim si, ze to souvisi s hot-plugem - pri odpojeni site se rozhodne, ze sit uz neni a nastaveni karty prose zrusi. Ale pri opetovnem navazni spojeni uz nezareaguje spravne a nataveni neobnovi. Pohledal bych timto smerem. Ja to budu resit az budu mit cas (coz si nejsem jisty, jestli bude pristi tyden). Ale kdyby jsi nasel, tak bych to resil i driv
dmesg
som sa dozvedel, ze bezi full-duplex.
Ale napadlo ma, ci by to nahodou nemohlo mat nieco spolocne s sit0 (IPv6 tunelom)?
Uz viackrat som si v roznych aplikaciach sledujucich siet vsimol, ze je aktivny ipv6 tunel, ale nevyuziva sa. Niekde som tusim cital, ze niektore distro ho vytvoria pri instalacii...Mohlo by to byt pricinou problemu? Mal by som ho zakazat?
Až když to nepomůže, hledej exotiku.
BOOTPROTO='static'
BROADCAST=''
ETHTOOL_OPTIONS=''
IPADDR='172.19.5.167'
MTU=''
NAME='Micro-Star International Marvell 88E8053 Gigabit Ethernet Controller (MSI)'
NETMASK='255.255.255.0'
NETWORK=''
REMOTE_IPADDR=''
STARTMODE='hotplug'
UNIQUE='svHJ.BGjDvaZOkLA'
USERCONTROL='no'
_nm_name='bus-pci-0000:03:00.0'
Tiskni Sdílej: