Google představil Gemini, svůj největší a nejschopnější model umělé inteligence.
openSUSE komunita vybírá nová loga. Jedním z cílů je odlišit se od SUSE. Aktuálně probíhá hlasování o logu openSUSE a čtyř distribucí Tumbleweed, Leap, Slowroll a Kalpa.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2023-12-05. Přehled novinek v příspěvku na blogu a poznámkách k vydání. Nově jej lze používat také s tmavým tématem.
Dnes je to 10 let, co byla vytvořena decentralizovaná kryptoměna Dogecoin. Autoři Billy Markus a Jackson Palmer ji původně zamýšleli jako vtip. Znakem kryptoměny je pes Shiba-Inu známý z internetových memů.
Google Chrome 120 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 120.0.6099.62 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 10 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána nová verze 2023.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Vypíchnout lze podporu Cloud ARM64, Vagrant Hyper-V a Raspberry Pi 5.
Společnosti IBM, Meta a dalších vice než 50 zakládajících členů (bez Microsoftu a OpenAI) vytvořili mezinárodní alianci AI Alliance pro spolupráci na vývoji a rozvoji otevřené, bezpečné a odpovědné umělé inteligence.
Služba pro hlídání uniklých hesel Have I Been Pwned oslavila 10. výročí. Troy Hunt ji spustil 4. prosince 2013 (Twitter).
Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Unpacking initramfs...<0>Kernel panic - not syncing: bad gzip magic numbersBez použití initrd je vše v pořádku, jen bez bootsplash. kernel : gentoo-sources-2.6.18
Možná teď napíšu úplnou kravinu (nechce se mi to hledat), ale jádro 2.6.18 nepodporuje initrd.
Alespoň tedy v Arch Linuxu, který pužívám, to tak je. Nyní se tam používá initcpio. Ale jak jsem psal - možná je to úplně jinak (možná je to jen vychytávka v Archu, opravdu se mi teď nechce studovat kernel.org), tak mne případně nekamenujte
<*> RAM disk support (16) Default number of RAM disks (4096) Default RAM disk size (kbytes) (1024) Default RAM disk block size (bytes) (NEW) [*] Initial RAM filesystem and RAM disk (initramfs/initrd) support
s/plete/pletete
No jo, no... Vždyť jsem psal, že je to možná blbost. Navíc jsem se teď snažil hledat více info a postřehnul jsem, že to není náhrada initrd za initcpio, ale mkinitrd za mkinitcpio.
Ještě drobnost: klidně mi můžeš/můžete tykat. Ještě mi není 80 let, abych vyžadoval vykání, a pokud se jich dožiju, tak mi to pak bude také jedno, protože už beztak budu senilní
Z toho, co jsem našel, všechno končí u Archu nebo v diskuzích. V každém případě, pokud bys chtěl mrknout, o čem jsem zde plácal, zde je link: http://wiki.archlinux.org/index.php/Mkinitcpio
Tiskni
Sdílej: