Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Je to skutečně vfat, neni to ntfs?
Můžete prosím tedy doplnit postup, jakým se Vám to nedaří? Tedy uvést vše relevantní?
Ok. Jak, prosím, vypadá soubour /etc/fstab
? Zajímá nás hlavně řádek s okenní partišnou. Případně zkuste použít konstrukci mount /dev/Xyz /mnt/windows
.
Tak máte podporu pro něj v jádře? Na # modinfo vfat
mam odezvu
filename: /lib/modules/2.6.18/kernel/fs/vfat/vfat.ko author: Gordon Chaffee description: VFAT filesystem support license: GPL depends: fat vermagic: 2.6.18 mod_unload PENTIUM4 gcc-4.0
Další varianta hledání:
ls /proc/config.gz -l -r--r--r-- 1 root root 10188 říj 22 14:28 /proc/config.gz cp /proc/config.gz test-konf.gz gzip -d test-konf.gz $ grep VFAT test-konf CONFIG_VFAT_FS=m # lsmod | grep vfat vfat 12544 0 fat 52764 1 vfat
A máte v /proc
uloženou konfiguraci kernelu? Tedy možná ta cesta nemusí být pravá ... co zadáváte. Hledal jsem, zda jde v SUSe nějak "patchnout" jádro, aby přibyl jeden jedinej modul, nenašel jsem. Sám pouze kompiluji => tímto směrem bych Vás navigoval. Případně zkuste přes něco (yast?) nahrát jiný kernel a porovnejte stav vfat, zda se změní funkčnost. Tedy potřebujeme si ověřit, že před kompilací jádra/podpory pro modem vfat byla funkční.
A jaké máte možnosti připojení? Tedy DSL, wifi ... ?
Zkuste projít zdejší diskuse, jak na tento modem. Neuspějete? Nebojte se pořádně ptát!
Tiskni
Sdílej: