Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
/dev/dv1394: celkem 0 drwxr-xr-x 2 root root 60 říj 31 10:53 ./ drwxr-xr-x 20 root root 14860 říj 31 10:56 ../ crw-rw---- 1 root video 171, 32 říj 31 10:53 0Spíše by to mělo být 171,34 protože NTSC kamera má mít 32 a PAL 34, ale kdo ví ... Problém je, že v Kino 0.9.2 by měla být (podle nápovědy) v Nastaveních - IEEE1394 spousta položek (vč. volby raw1391/dv1394) ale já tam mám pouze položku AV/C Device. Pokud spustím dvgrab s --dv1394 /dev/dv1394 (i /dev/dv1394/0) tak se dvgrab buď kousne, nebo skončí po chvili s nesmyslně velkým záporným přeosem v MB. Mně známe triky se změnou přístupových práv k souboru zařízení (# chmod 666) či ručním vytvořením (# mknod -m 666 /dev/dv1394/0) nemají vliv. Utilita gscanbus cameru normálně najde a cosi o ní zobrazí (např. 1xrecorder, 1xcamera). HC24 má podle dokumentace ieee1394 pouze výstup obrazu do PC a nikoli i obráceně. Driver raw1394 používá rovnou driver ieee1394 kdežto dv1394 potřebuje ohci1394 a ieee1394. Víc mi nenapadá ... 1) Máte někdo zkušenost či znalost, že by DV camera mohla podporovat pouze raw1394 a ne dv1394 tzn. je to kamerou? (Nemám jinou na odzkoušení) 2) Provozuje někdo Kino/dvgrab/... přes dv1394 (nikoli raw1394) a s čím? 3) Má někdo v Kino - Nastavení - IEEE1394 něco více než AV/C Device? Díky za rady či podněty (vyjma proč do toho šťourám, když mi to přes raw1394 chodí :) ) a zdravím. MK
Viz www.kinodv.org: Added third generation, simplified IEEE 1394 I/O via libiec61883. (dv1394 is still available when libiec61883 is not detected at configure step of build process. Also, one can force the usage of dv1394 rather than libiec61883 by using configure --with-dv1394.)
Kvuli problemum pri grabovani (zasekavani) a pri editaci (nesly mi jednoduse vkladat obrazky) jsem se vratil k verzi 7.
Tiskni
Sdílej: