Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
Byla vydána verze 8.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Projekty Blink a Blinkenlights dospěly do verze 1.0. Jedná se o x86-64-linux emulátor a jeho TUI nadstavbu sloužící jako debugger. Blink je v porovnání s qemu-x86_64 menší a rychlejší.
Bylo potvrzeno, že Debian 12 s kódovým jménem Bookworm vyjde v tuto sobotu 10. června.
Byla vydána nová verze 2023.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Zdůraznit lze předpřipravené obrazy pro Hyper-V nebo to, že ve výchozím prostředí Xfce bylo PulseAudio nahrazeno multimediálním serverem PipeWire.
Tento týden byla vydána nová verze 1.52 webového prohlížeče Brave (Wikipedie, GitHub). Postavena je na Chromiu 114. Z novinek lze vypíchnout možnost povolit vertikální karty (vertical tabs). Také bylo představeno Brave Search API k vyhledávači Brave Search.
Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
zdravim, rad bych se zeptal linux-like okoli jaky vhodny jukebox program zvolit.
(prohledal jsem freshmeat a nasel jsem toto (viz nize:)
nejlepe na me pusobi PyTone (ale mozna mate lepsi zkusenosti, tak me zkuste nakopnout spravnym smerem
popis situace:
- chci mit doma jukebox
(starsi pc (bude routovat sit)) s tim, ze v nem bude zvukovka (stereo), a pripojeny monitor (distro bude bud debian anebo gentoo).
k tomu hdd s mp3 hudbou, kterou bych rad poslouchal z lokalne zapojenych bedynek.
pozadavky na prehravani:
- konzole aplikace s curses rozhranim (nejake smyslu plne ovladani, napr ala mplayer)
- moznost definovat z adresarove struktury playlist (playlist bude v kazdem adresari definovan, ponevadz se to bude skrz http tahat na lokalni pc)
- moznost hrat nahodne skladby z daneho umisteni (nacte strukturu .mp3 a .ogg souboru)
- playlist bude mozne neustale doplnovat/mazat podle toho, jak kdo pujde kolem
- navic bych chtel mit moznost to pres web (nejlepe php) ovlivnit
- nemusi to skenovat celou strukturu adresaru ani ukladat slozite do sql nebo jinam. staci jen tuknout na soubor (mp3|ogg), vlozit do fronty (playlist) a hrat
nejvic na me pusobi PyTone (ale ten se neda vzdalene ovladat, alespon jsem to nikde nevycetl), potom jeste mjs (ale to se mi zda jako starsi kousek sw).
pri nejhorsim si to zpatlam v bashi (s pomoci dialogu) a udelam k tomu nejake php rozhranni (ale proc tahat drivi do lesa ze?!
(1) http://www.luga.de/pytone/#screenshot PyTone is a music jukebox written in Python with a curses based GUI. While providing advanced features like crossfading and multiple players, special emphasis is put on ease of use, turning PyTone into an ideal jukebox system for use at parties.
(2) ftp://ftp.ratisbona.com/pub/jukebox/ jukebox is a simple set of programs that "emulate" a classic jukebox. There is a player running in the background and a Web-based frontend. It was originally intended for an Internet cafe to let the customers choose the music they want to hear as a cheap alternative to a real jukebox.
(3) http://mjs.sourceforge.net/ MJS is a console mp3-player with some special features not found in most console based mp3-players. It features a search function, playlist saving and loading and an easy to use interface.
(4) http://pjs.sourceforge.net/ The Polar Jukebox System (PJS) is a set of curses and console applications that allow you to manage huge amounts of MP3 files. It stores all information in a PostgreSQL database for fast and reliable operating. The tools include jplay (a Pine-like player with playlists and many sophisticated features), jrec (an audio CD to PJS converter), jfunc (commandline options for the PJS), jget (ssh-based tools for transfering CDs between PJSes), jdel, jimport, jexport, and more.
Tiskni
Sdílej: