Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
zdravim, rad bych se zeptal linux-like okoli jaky vhodny jukebox program zvolit.
(prohledal jsem freshmeat a nasel jsem toto (viz nize:)
nejlepe na me pusobi PyTone (ale mozna mate lepsi zkusenosti, tak me zkuste nakopnout spravnym smerem
popis situace:
- chci mit doma jukebox
(starsi pc (bude routovat sit)) s tim, ze v nem bude zvukovka (stereo), a pripojeny monitor (distro bude bud debian anebo gentoo).
k tomu hdd s mp3 hudbou, kterou bych rad poslouchal z lokalne zapojenych bedynek.
pozadavky na prehravani:
- konzole aplikace s curses rozhranim (nejake smyslu plne ovladani, napr ala mplayer)
- moznost definovat z adresarove struktury playlist (playlist bude v kazdem adresari definovan, ponevadz se to bude skrz http tahat na lokalni pc)
- moznost hrat nahodne skladby z daneho umisteni (nacte strukturu .mp3 a .ogg souboru)
- playlist bude mozne neustale doplnovat/mazat podle toho, jak kdo pujde kolem
- navic bych chtel mit moznost to pres web (nejlepe php) ovlivnit
- nemusi to skenovat celou strukturu adresaru ani ukladat slozite do sql nebo jinam. staci jen tuknout na soubor (mp3|ogg), vlozit do fronty (playlist) a hrat
nejvic na me pusobi PyTone (ale ten se neda vzdalene ovladat, alespon jsem to nikde nevycetl), potom jeste mjs (ale to se mi zda jako starsi kousek sw).
pri nejhorsim si to zpatlam v bashi (s pomoci dialogu) a udelam k tomu nejake php rozhranni (ale proc tahat drivi do lesa ze?!
(1) http://www.luga.de/pytone/#screenshot PyTone is a music jukebox written in Python with a curses based GUI. While providing advanced features like crossfading and multiple players, special emphasis is put on ease of use, turning PyTone into an ideal jukebox system for use at parties.
(2) ftp://ftp.ratisbona.com/pub/jukebox/ jukebox is a simple set of programs that "emulate" a classic jukebox. There is a player running in the background and a Web-based frontend. It was originally intended for an Internet cafe to let the customers choose the music they want to hear as a cheap alternative to a real jukebox.
(3) http://mjs.sourceforge.net/ MJS is a console mp3-player with some special features not found in most console based mp3-players. It features a search function, playlist saving and loading and an easy to use interface.
(4) http://pjs.sourceforge.net/ The Polar Jukebox System (PJS) is a set of curses and console applications that allow you to manage huge amounts of MP3 files. It stores all information in a PostgreSQL database for fast and reliable operating. The tools include jplay (a Pine-like player with playlists and many sophisticated features), jrec (an audio CD to PJS converter), jfunc (commandline options for the PJS), jget (ssh-based tools for transfering CDs between PJSes), jdel, jimport, jexport, and more.
Tiskni
Sdílej: