Konference LinuxDays 2024 proběhne již tento víkend 12. a 13. října v Praze. Na programu je spousta zajímavých přednášek a workshopů, zástup zajímavých osobností a stánky řady projektů: Fedora, openSUSE, vpsFree.cz, Mozilla, brmlab, OpenAlt a mnoho dalších. Vstup zdarma.
Představeny byly oficiální Raspberry Pi microSD karty třídy A2 a silikonový kryt na Raspberry Pi 5.
OpenRazer byl vydán ve verzi 3.9.0. Jedná se o svobodný software, ovladač a démon, umožňující nastavovat klávesnice, notebooky, myši, podložky pod myš, keypady, sluchátka a další zařízení od společnosti Razer na GNU/Linuxu.
Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Zdravím všechny dobré duše,
při kompilaci jádra 2.6.19 se mi stalo následující ... po make
, make modules
a make modules_install install
mám odpověď:
# make modules_install install INSTALL drivers/video/cfbcopyarea.ko INSTALL drivers/video/cfbfillrect.ko INSTALL drivers/video/cfbimgblt.ko INSTALL drivers/video/fb.ko INSTALL drivers/video/nvidia/nvidiafb.ko INSTALL drivers/video/riva/rivafb.ko INSTALL drivers/video/vgastate.ko if [ -r System.map -a -x /sbin/depmod ]; then /sbin/depmod -ae -F System.map 2.6.19; fi sh /usr/src/linux-2.6.19/arch/i386/boot/install.sh 2.6.19 arch/i386/boot/bzImage System.map "/boot" Looking for deps of module ohci-hcd No module ohci-hcd found for kernel 2.6.19, aborting. mkinitrd failed: (mkinitrd -v -f /boot/initrd-2.6.19.img --ifneeded 2.6.19)) at /usr/lib/libDrakX/bootloader.pm line 119. make[1]: *** [install] Error 2 make: *** [install] Error 2což je mi záhaodu, jelikož v konfigu mám snad zvolené dobře? Viz ...
grep OHCI .config CONFIG_IEEE1394_OHCI1394=y CONFIG_USB_ARCH_HAS_OHCI=y CONFIG_USB_OHCI_HCD=y # CONFIG_USB_OHCI_BIG_ENDIAN is not set CONFIG_USB_OHCI_LITTLE_ENDIAN=yNapadá vás, co s tím?
Řešení dotazu:
Upřesnění: jelikož jsem si až teď uvědomil existenci chyb s FS, tak už sosam 2.6.19.2. Zkusim to samé a dopíšu.
Zatím bez výsledku, našel jsem náznak, že nejsem sám, koho to trápilo/trápí. Bohužel ještě jeden tip
A ještě jedna snad principální záležitost. Tak zítra se k tomu vrátím.
Takže snad už vyřešeno, pomohl jeden tip a dekompozice problému ...
Tedy nakonec jsem zkoušel # mkinitrd -v -f /boot/initrd-2.6.19.2.img 2.6.19.2
, zjistil chybějící soubory v /lib/modules/2.6.19.2
a ručně je tam dokopíroval ... a jádro je zkompilovaný. Ovšem důvod takovéto nutnosti mi zatím uniká
Tiskni Sdílej: