Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Aplikace LocalSend, tj. multiplatformní open source alternativa k AirDropu, tj. bezpečné sdílení souborů a zpráv s okolními zařízeními přes lokální síť, bez potřeby připojení k internetu, byla vydána ve verzi 1.16, aktuálně 1.16.1. Instalovat lze také z Flathubu a Snapcraftu.
Nejnovější publikace v knižní edici správce české národní domény nese název ESP32 prakticky a jejím autorem je Martin Malý. Kniha je průvodcem ve světě výkonných a velmi bohatě vybavených mikrokontrolérů společnosti Espressif. V knize se naučíte, jak využít tento čip pro různé projekty, od základního nastavení a programování ESP32 v Arduino IDE, přes připojení k Wi-Fi a Bluetooth, až po pokročilé techniky, jako je realtime operační systém FreeRTOS, příjem signálu z družic nebo programování v ESP-IDF.
Byl představen nový oficiální 7palcový Raspberry Pi Touch Display 2. Rozlišení 720 × 1280 pixelů. Cena 60 dolarů.
Na čem aktuálně pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za říjen (YouTube).
Byla vydána verze 0.4.0 v Rustu napsaného frameworku Pingora pro vytváření rychlých, spolehlivých a programovatelných síťových systémů. Z novinek lze vypíchnout počáteční podporu Rustls, tj. implementaci TLS v Rustu. Společnost Cloudflare uvolnila framework Pingora letos v únoru pod licencí Apache 2.0.
Byla vydána první pre-release verze desktopového prostředí Xfce (Wikipedie). Vydání ostré verze je plánováno na 15. prosince. Současně byla vyhlášena soutěž o výchozí wallpaper pro Xfce 4.20. Uzávěrka přihlášek je 15. listopadu.
Přímý přenos z konference OpenAlt 2024, jež probíhá tento víkend v prostorách FIT VUT v Brně. Na programu je spousta zajímavých přednášek. Pokud jste v Brně, stavte se. Vstup zdarma.
V Coloradu unikla hesla k volebním počítačům. Více než 2 měsíce byla tabulka se stovkami hesel do BIOSu volně na webových stránkách. Dle úřadu je potřeba ještě druhé heslo, takže se o žádnou bezprostřední bezpečnostní hrozbu pro volby nejedná [Ars Technica].
Apple kupuje Pixelmator Team stojící za grafickými editory Pixelmator, Pixelmator Pro a Photomator.
Mám usb Flashku na kterém mám mimo slaxe složku data. Tu samou složku mám nakopírovanou na disku (na ploše). Teď mi jde o to, aby když flashku připojím, aby se mi data v obou složkách synchronizovaly. Tzn, pokud někde upravím dokument, aby se mi přepsal v druhé složce. Prostě klasika starší soubor nahradit novějším, pokud je nějaký soubor nový uplně, anby se přidal do druhé.
Nevíte někdo o něčem co by toto dělalo za mě? Používám KDE, Mandrivu 2007. Díky
#!/bin/sh dir=$HOME/data/ flash=/media/flash/data/ rsync -au $flash $dir rsync -au $dir $flashPředtím než tomu svěříš svoje data, ověř si, že to opravdu dělá to co chceš.
man sh man testRucim za to, ze skript, ktory potrebujes na synchronizaciu, bude velmi jednoduchy. Btw, co ak sa nejaky subor zmeni na oboch stranach, v lokalnej kopii aj na flaske?
ten script muzes dat do cronu ( pokud to delas treba jen jednou denne v urcitou dobu ), nebo do /etc/inittab a kontrolovat jestli je pristupny zalohovaci adresar napr. /media/CORSAIR/data a pak pustit synchronizaci. #!/bin/sh DIRH=$HOME/data FLASH=/media/flash/ aaa="" while TRUE; do # nekonecna smycka - pro pouziti v cronu odstranit if [ -d $flash && aaa="" ]; then rsync -av --delete $DIRH $FLASH # pripadne obracene aaa="sync" else aaa="" fi sleep 60 done ten script co tu mas napsany ti ale bude porad zvetsovat objem adresare
Tiskni Sdílej: