abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:00 | IT novinky

    Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 21:22 | IT novinky

    Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Nová verze

    Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.1. 19:33 | Nová verze

    Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.1. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.1. 14:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.1. 02:55 | IT novinky

    V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    15.1. 00:00 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.1. 21:44 | Humor

    Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    14.1. 03:11 | Zajímavý software

    Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Rozcestník

    Dotaz: Metody merania oneskorenia (latencie)

    31.1.2007 19:28 peterh
    Metody merania oneskorenia (latencie)
    Přečteno: 74×
    Zdravim Dnes som dosiel na jednu vec - pri oznacovani textu v linuxe (kubuntu) sa mi casto nepodari presne oznacit zaciatok (pri rychlej praci), ale toto sa mi vo windows nestava, takze podla mna problem nie je vo mne.
    Samozrejme, ze chcem dojst na to preco, takze ma napadlo, ci to nebude zvysenou latenciou medzi kliknutim a zaregistrovanim aplikaciou kam sa kliklo. Chcelo by to nejako zmerat, ale neviem ako. Ma niekto nejake napady? USBHID pooling rate som nastavil na 2 (500Hz) ale ziaden rozdiel. Problem urcite nie je v mojej instalacii linuxu ani v PC (skusal som to vselikde). Komu sa to zda byt blbost, tak nech to ignoruje, mne to ohromne leze na nervy, takze to pre mna blbost nie je.

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.