Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Už se dva dny snažím rozchodit BlueTooth handsfree SonyEricsson HBH-610a
Zkompiloval jsem si modul snd_bt_sco
ze stránek http://bluetooth-alsa.sourceforge.net/, který se v pohodě načte, sluchátko připojím, objeví se mi jako zařízení ALSA. Jenže pokud toto zařízení chci používat, jediné, co v něm slyším jsou pípnutí při připojení a odpojení. Jinak je úplně hluché.
Poznámka: 1) mixer není na nule, 2) s telefonem sluchátko funguje
Více asi řeknou chybové hlášky:
btsco 00:12:EE:A6:37:14 & skype [1] 6448 Error: Failed to connect to SDP server: Host is down Assuming channel 2 Can't connect RFCOMM channel: Host is down
Do souboru /etc/bluetooth/rfcomm.conf jsem to přidával
rfcomm2 { bind yes; device 00:12:EE:A6:37:14; channel 3; comment "HBH-610a"; }
A jak s tím SDP serverem, to netuším.
No, takže ten SDP server byla teď při psaní příspěvku moje chybka - stačilo spustit kbluetoothd. Ten se ke sluchátku připojí, chyba s SDP serverem se již neojeví, ale jinak je výsledek stejný
Narazil jsem ale na další zajímavost: spustil jsem skype, neobjevila se žádná chybová hláška, ale nebyl se schopen ani spojit s testovacím hovorem. Vypnul jsem ho, spustil xmms, a vyskočila hláška o RFCOMM Can't connect RFCOMM channel: Device or resource busy
. Xmms pak není schopen vůbec přehrávat. Pak jsem opět spustil Skype a už vyskočila chybová hláška RFCOMM, testovací hovor se spojil, ale sluchátko je samozřejmě hluché.
Tiskni
Sdílej: